V Stožicah zmaga Grčije, Čančarju žal zbrane publike

Rubrika: Reprezentanca

Navijači v dvorani Stožice so bili v sredinem večeru priča novemu košarkarskemu prazniku. Z žal manjšo lepotno napako. V pripravah na svetovno prvenstvo je namreč #mojtim v Telemachovem spektaklu doživel poraz 91:98 proti Grčiji. Reprezentanci se bosta v petek pomerili še v Atenah. Tekmo z začetkom ob 18. uri po slovenskem času si boste v neposrednem prenosu lahko ogledali na Sportklubu.

PRIPRAVLJALNA TEKMA #MOJTIM PRED SVETOVNIM PRVENSTVOM – TELEMACHOV SPEKTAKEL

Sreda, 2. avgust 2023
Ljubljana – Arena Stožice
SLOVENIJA : GRČIJA 91:98

Strelci za Slovenijo: Samar, Nikolić 2, K. Prepelič 13, Blažič 8, Kunc, Hrovat 3, Morgan 16, Dimec 3, Dragić 12, Čančar 13, Čebašek, Dončić 21 (10 skokov in 14 podaj).

STATISTIKA TEKME
FOTOGALERIJA
PODSTRAN MOŠKE ČLANSKE REPREZENTANCE

Selektor Aleksander Sekulić je v ekipo uvrstil 13 košarkarjev, izven sta tokrat ostala Gregor Glas in Bine Prepelič. Po spektakularni predstavitvi obeh ekip, je Slovence na parket prvič kot kapetan popeljal Luka Dončić. Poleg njega so tekmo začeli še Jaka Blažič, Zoran Dragić, Vlatko Čančar in Jordan Morgan.

Publiko je navdušil prvi zvezdnik Slovenije Luka Dončić, ki je tekmo končal s trojnim dvojčkom, 21 točk, 14 podaj, 10 skokov. Iz igre je metal 5:13 (trojke 2:8), proste mete pa 9:17. Ob njem so dvomestno število točk dosegli še Jordan Morgan, 16 točk, Klemen Prepelič in Vlatko Čančar (met iz igre 5:7), oba po 13 točk, ter Zoran Dragić, 12 (trojke 2:3). Slovenski dragulj se je dobro ujel z Jordanom Morganom, naturaliziranim Američanom, ki kandidira za mesto v ekipi z Mikom Tobeyjem. Morgan, ki je bil v minuli sezoni član turškega Konyaspora, za katerega je v povprečju dosegel 17,8 točke in 7,6 skoka na tekmo, kariero pa bo nadaljeval v ekipi slovenskega selektorja Aleksandra Sekulića iz Kazana, je dosegel 16 točk (met 7:12) in zbral 4 skoke.

Slovenija je na tekmi pred 11.5000 gledalci v Stožicah, ki so si jo med drugimi ogledale slovenske košarkarske reprezentantke, odbojkarji Slovenije in nogometaši Olimpije, najvišjo prednost dosegla že v 7. minuti pri rezultatu 21:10, Grčija pa je največ vodila tik pred koncem tekme.

Slovenija se je, kot je to v navadi z Dončićem na čelu, izkazala z učinkovito igro v napadu – v prvi četrtini je dosegla 29 točk, do polčasa 49. Kot je bilo pričakovati, glede na to, da ima zgolj enega pravega centra, Žigo Dimca, pa je imela precej težav v boju z visokimi grškimi košarkarji (skok 31:33).

Grčijo je tekmo dobila v zadnjih treh minutah po izidu 89:89. Slovenija je do konca dosegla le še dve točki, pri gostih pa se je izkazal organizator igre Thomas Walkup s sedmimi točkami.

Vlatko Čančar, slovenski reprezentant:
”Grčija je dokazala, da je čvrsta in neugodna ekipa, zato ji moramo čestitati za zmago. Žal mi je, da nam je v zaključku tekme zmanjkalo zbranosti, saj si je publika v Stožicah zaslužila več. Videli smo, da nam do želene pripravljenosti manjka še kar nekaj, zato nas v prihodnjih dneh čakajo naporni treningi. Predvsem igro v obrambi moramo dvigniti na višji nivo.”

Obe reprezentanci se iz Stožic odpravljata v Atene, kjer ju v petek čaka še povratni dvoboj, Slovenci pa priprave nadaljujejo brez Saše Cianija. Iz Grčije se bo reprezentančna zasedba vrnila v Stožice, kjer se bo 8. avgusta srečala s Črno goro, nato pa bo sledil nastop na zvezdniškem turnirju v Malagi. V okviru praznovanja stote obletnice delovanja španske košarkarske zveze se bosta v petek, 11. avgusta pomerili Slovenija in Španija, dan kasneje se bo #mojtim pomeril še z Združenimi državami Amerike. Zaključek priprav bo #mojtim opravil v Tokiu, kjer bo 19. avgusta sledil še dvoboj proti Japonski.