V sobotnih tekmah 12. kola 1.SKL za ženske zmagi Ježice in Grosuplja

Košarkarice v 1.SKL za ženske so danes odigrale zadnji dve tekmi 12. kola. V ljubljanskem derbiju je po pričakovanjih zmagala ekipa Ježice, Grosuplje pa je zelo suvereno, bolj od pričakovanj, doma premagalo Pro-Bit Konjice.

1.SKL (Ž), 12. krog, 12.12.
JEŽICA : AKSON ILIRIJA 72:60 (18:12, 20:18, 21:10, 13:20)

V Ljubljani sta se pomerili stari znanki, ekipi Ježice in Aksona Ilirije, ki tvorita edini derbi v istem mestu, v 1.SKL za ženske. V tokratnem srečanju je Ježica veljala za favorita tekme, zaradi svoje pozicije na lestvici kot tudi zaradi tekme med istima nasprotnicama konec oktobra 2020, ko je zmago slavila Ježica. V prvi četrtini sta bili ekipi dokaj izenačeni, a je Ježica po zaslugi serije 6:0 četrtino končala prav s prednostjo šestih točk. V drugi četrtini sta bili ekipi še bolj izenačeni, Ilirijanke so se v tem delu približale tudi le na štiri točke zaostanka (31:27), a je Ježica na odmor vseeno šla s prednostjo osmih točk. Odločilni trenutek srečanja je nastopil v tretji četrtini, med 20. in 26. minuto, ko se je Ježica z delnim izidom 15:2 odlepila od gostij na prednost +21 točk, od tam naprej pa so le kontrolirale preostanke srečanja. Akson Ilirija je v četrti četrtni uspela omiliti poraz. Ježica je bila boljša v podajah (19:11), izgubljenih žogah (14:19), ter v bitki pod obročema, saj so imele 13 skokov več kot igralke Aksona Ilirije (45:32).

Pri domači ekipi sta bili najboljši strelki Ana Šarić, ki je dosegla 26 točk, Mojca Ahac jih je prispevala 15. Pri gostjah je bila razpoložena Hana Sambolić, ki je dosegla 16 točk, Tara Pulevič jih je dodala 15.

Igralke Ježice bodo naslednjo tekmo odigrale 19. decembra, ko bodo gostovale v Slovenskih Konjicah, Akson Ilirija pa bo to isto soboto doma gostila ekipo Triglava.

GROSUPLJE : PRO-BIT KONJICE 71:47 (23:11, 17:11, 15:11, 16:14)

V Grosuplju je domača ekipa gostila Konjičanke in Grosupeljčanke so se želele oddolžiti za poraz prosti istemu tekmecu konec oktobra. Prav tako bi domačinke z morebitno zmago na lestvici prehitele Konjičanke, kar je bil dovolj velik motiv, ki se je odražal z vstopom domače ekipe v tekmo, saj so igralke Grosuplja hitro povedle z otipljivo razliko, do konca četrtine je ta znašala +12. V drugi četrtini so domačinke svojo prednost le še povečale. V drugem polčasu pa gostje niso uspele znižati razlike, v določenem trenutku je znašala celo 27 točk (55:28) za Grosuplje in tekma je bila odločena. Igralke Grosuplja so dobile vse štiri četrtine, bile boljše pri metu iz igre (48%, Konjice 26%) in pri skokih (52:29).

Pri domači ekipi je najboljša strelka srečanja Ana Hrbljan, ki je dosegla 18 točk in imela kar 13 skokov, Jana Jurečič jih je dodala 14. Pri Konjičankah je bila edina dvomestna Eva Žnidarič, ki je dosegla 14 točk.

Grosuplje bo naslednjo tekmo igralo 19. decembra ko bodo gostile Domžalčanke, Konjičanke pa se bodo isti dan doma pomerile z Ježico.