V prvi tekmi rešili vse dileme in pahnili Italijo v boj za obstanek

Rubrika: Reprezentanca

Reprezentanca fantov U20 je v Tel Avivu nadigrala reprezentanco Italije in si z zmago 74:64 zagotovila obstanek v diviziji A. Fantje se bodo v soboto, ob 20. uri, za razvrstitev od 9. do 12. mesta ponovno pomerili z Grčijo, ki je danes premagala Srbijo.

Podobno kot na srečanju s Španijo, so slovenski košarkarji tekmo otvorili s trojko, ki pa so jo takoj v naslednjem napadu Italije tudi prejeli. Kot je bilo za pričakovati, sta se ekipi vseskozi izmenjavali v vodstvu, a vendar je bila po prvih desetih minutah igre v prednosti Slovenija. Miha Škedelj in David Kralj sta v prvi četrtini Italijanom povzročala največ preglavic, nato se je na začetku druge razigral še Jakov Stipaničev. David Kralj (10 točk v prvem polčasu) je s trojko 35 sekund pred koncem prvega polčasa zagotovil pet točk prednosti Slovenije pred nadaljevanjem (35:30).

Začetek tretje četrtine je pripadel Italijanom, ki so po petih minutah igre v drugem delu izničili prednost Slovenije. Kljub slabšemu začetku pa so Slovenci na krilih Davida Kralja in Jakova Stipaničeva (skupaj 11 točk v tretji četrtini) obdržali rezultatsko prednost in jo po trojki Nejca Klavžarja 17 sekund pred koncem tretje četrtine še povišali na +8 (52:44). Slovenija je tako pred zadnjimi desetimi minutami vodila z najvišjo prednostjo na tekmi, naši fantje pa so nadaljevali v visokem ritmu. Adrian Hirschmann je s trojko 6 minut pred koncem povišal na +9, naslednje tri minute so potem pripadle Italijanom, ki so se približali na vsega -4. Dve minuti in pol pred koncem je po odlični podaji Kralja trojko zadel Leon Stergar, prav Kralj pa je v naslednjem napadu Slovenije zopet povišal prednost na +9 (57:46). Italijani so v zadnjih 90 sekundah tekme prehitro zaključevali napade in z osebnimi napakami prekinjali napade Slovenije, naši fantje pa so bili pri izvajanju le teh dovolj zbrani in na koncu zmagali s 74:64.

David Kralj je na koncu v statistiko vpisal dvojnega dvojčka, 21 točk in 12 skokov, k temu dosežku pa je dodal še 6 podaj in 1 pridobljeno žogo – valorizacija 27. Prvič na prvenstvu pa so mejo desetih točk presegli štirje slovenski košarkarji, Nejc Klavžar (16), Jakov Stipaničev (14) in Leon Stergar (10). Slovenija si je z zmago nad Italijo zagotovila obstanek v elitni diviziji in se bo v soboto, ob 20. uri, za razvrstitev od 9. do 12. mesta ponovno pomerila z Grčijo.

EP U20, A divizija, tekma za mesta od 9. do 16. mesta, 18.7.