V Novem mestu gostuje Zadar

Pred košarkarji Krke je tekma 16. kroga Lige ABA. V nedeljo, 24. 1., ob 17. uri v dvorani Leona Štuklja gostuje Zadar. Tekmo bo prenašala Arena Sport 2.

Krka ima po 13 odigranih tekem pet zmag in osem porazov. V sredo so Krkaši gostovali pri Igokei in po izvrstnem prvem polčasu na koncu doživeli poraz (64-77).

Zadar je prvak regionalne lige iz leta 2003, ekipo pa vodi hrvaški selektor Veljko Mršić. V Novo mesto   prihaja v Novo mesto z dvema zmagama in devetimi porazi, nazadnje so doma s 83-90 klonili proti Megi. Član Zadra je tudi naš nekdanji košarkar Dominik Mavra.

V tej sezoni sta se ekipi pomerili v 3. krogu, ko je Krka v Zadru slavila s 73-70, z 20 točkami pa se je izkazal naš organizator igre Rok Stipčević. V primerjavi s prvo medsebojno tekmo ima Zadar v svoji ekipi tri novince: Chinanua Onuakuja, Kodija Justicea in Antonia Jordana.

Vladimir Anzulović, trener Krke: »Priprave na tekmo z Zadrom potekajo normalno. Predvsem smo se morali čim bolj regenerirati po težki tekmi z Igokeo. Nismo v najboljšem stanju s fizično pripravo, a smo bili na žalost že nekajkrat v tej sezoni v takšnem položaju. Upam, da se bomo uspeli tako fizično kot psihično pripraviti na tekmo z Zadrom, ki je močno okrepil svoje vrste.«

Nejc Barič, igralec Krke: »V goste k nam prihaja Zadar, ki je glede na tekmo, ki smo jo dobili jeseni zelo spremenjen in igra precej boljšo košarko, zato mislim, da bodo odločali detajli. Zato moramo biti osredotočeni, igrati z veliko energije in čvrsto v obrambi. Če nam uspe ponoviti prvi polčas tekme z Igokeo, potem bomo zagotovo slavili, če pa odigramo kot v drugem polčasu iste tekme, pa ne bo dobro. Zadar ima nekaj odličnih igralcev. Vukovića kot visokega igralca, ki lahko zadeva z razdalje, Mavro, ki odlično razigrava soigralce, Justicea, ki je izjemen strelec. Verjamem pa, da se lahko dobro pripravimo na njihovo igro in jih zaustavimo.«