V mrzli dvorani se Primorci niso znašli

V 12. kolu regionalne Lige ABA 2 so košarkarji Sixt Primorske prvič v sezoni morali priznati premoč tekmecem. Na gostovanju v Črni gori so se v drugi četrtini znašli v gromozanskem zaostanku, se v zadnjem delu prebili do izenačenja, na koncu pa je bila Sutjeska boljša s 85:82.

V izjemno hladni dvorani v Nikšiću – termometi so pokazali 14 stopinj Celzija – so koprski tigri tekmecem uspešno kljubovali v prvih sedmih minutah obračuna, nato pa so ti stopili v ospredje. Na krilih Draška Kneževića, Nikole Pavličevića in Radoslava Spasojevića je po delnem nizu 20:4 prednost Sutjeske sredi 17. minute poskočila že na 18 točk (41:23). Omenjena trojica je v prvem polčasu (48:36) dosegla skorajda vse točke svoje ekipe, saj sta poleg njih po dve dodala le še dva košarkarja.

Izbranci Jurice Golemca so se znašli v popolnoma izgubljenem položaju, a kot že nekajkrat v tej sezoni so tudi v Črni gori pokazali svoj pravi značaj. Počasi in vztrajno so začeli loviti tekmece, po preobratu pa je začelo dišati v četrti minuti zadnje četrtine. Lance Harris je tedaj svojo ekipo dvakrat približal na tri točke zaostanka (66:63, 69:66), piko na i pa je v ločenih napadih s košem in prostim metom za izenačenje na 69. točko postavil Marjan Čakarun.

Takoj za tem so gostitelji s trojko Pavličevića znova prevzeli pobudo. Dobri dve minuti pred koncem je Čakarun primorsko zasedbo še približal na 74:77, Spasojević pa je 37 sekund pred koncem s črte prostih metov razliko povišal na sedem točk (83:76). Kanček upanja je nato Primorcem vlila trojka Tadeja Fermeta (83:79), za kaj več pa jim je zmanjkalo moči in časa.

S po 15 točkami sta bila v dresu Sixt Primorske najboljša Harris in Čakarun, 13 točk pa je ob prav toliko skokih in petih podajah (indeks 21) dodal Marko Jagodić-Kuridža. Po treh tekmah odsotnosti zaradi lažje poškodbe je na parket znova stopil Ivan Marinković in v slabih 20 minutah prispeval devet točk in šest skokov.

Po prvih tekmah druge polovice rednega dela Lige ABA 2 Sixt Primorska še naprej zanesljivo vztraja na vrhu lestvice. Najbližji zasledovalec je skopski MZT, ki zaostaja za dve zmagi. V končnico regionalnega tekmovanja se bodo uvrstile štiri najboljše ekipe prvega dela. V polfinalu bodo ekipe igrale na dve dobljeni tekmi, v finalu pa na tri. Prvak Lige ABA 2 si bo zagotovil mesto v prihodnji sezoni prve Lige ABA, poraženec finala pa se bo v dodatnih kvalifikacijah za mesto med regionalno elito meril še s predzadnjo ekipo Lige ABA v tej sezoni.

Po vrnitvi v domovino nov preizkus tigre čaka že to soboto, ko se bodo odpravili na gostovanje v Šenčur. Obračun državnega prvenstva se bo na Gorenjskem začel ob 19. uri. Za zaključek koledarskega leta nato koprsko zasedbo čakata dva preizkusa v domači Areni Bonifika – v četrtek, 27. decembra proti Sparsem iz Sarajeva, dva dni za tem pa še proti Rogaški. V primorskem klubu so za zadnji tekmi v tem koledarskem letu pripravili ugoden paket vstopnic, imenovan Primorska na kvadrat, ki si ga je že mogoče zagotoviti na vse prodajnih mestih sistema Moje karte ter preko spleta na www.plemenitevstopnice.si.

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:
“Čestitke Sutjeski za zasluženo zmago. Tekme nismo začeli po naših željah. V zadnji četrtini smo se uspeli vrniti v igro, a nam je nato zmanjkalo energije. Potrebno bo še bolj in več trenirati, da se nam v prihodnje takšne stvari ne bodo dogajale.”

Lance Harris, košarkar Sixt Primorske:
“Na gostovanju v Nikšiću smo doživeli težak poraz. V igri smo delali napake, za katere so nas tekmeci kaznovali. Sedaj moramo še bolj strniti svoje vrste, na treningih popraviti stvari, ki smo jih v naši igri delali narobe in se čim bolje pripraviti na naslednji preizkus.”