V Gorici tigri ugnali tudi italijanske prvake

Košarkarji Koper Primorske, ki jih v torek s Superpokalom Slovenije v Podčetrtku čaka uraden začetek nove sezone, pripravljalno obdobje zaključujejo brez poraza. Nazadnje so v sredo v italijanski Gorici z 69:61 ugnali Reyer iz Benetk.

Primorski tigri še naprej zbirajo skalpe prvakov. Najprej so v domači Areni Bonifika ugnali slovaške in hrvaške, za sedaj pa so zbirki dodali še zmago proti italijanskemu, za katerega igra tudi slovenski reprezentant Gašper Vidmar.

Okoli 1200-glava množica, ki je povsem zapolnila tribune dvorane v Gorici, je izjemno toplo sprejela obe moštvi, ti pa sta se jima oddolžili z odlično tekmo. Koprčani so se do zmage prebili povsem zasluženo, saj so vodili praktično celotno tekmo. Da proti italijanskim tekmecem, ki bodo v novi sezoni tekmovali tudi v evropskem pokalu, mislijo resno, so dokazali že v prvem napadu, ko je podajo Žana Marka Šiška skozi obroč s silovitim zabijanjem pospravil Lance Harris.

Na veliko veselje zbranih košarkarskih navdušencev je ista naveza potezo ponovila že dve minuti kasneje (6:3). Ekipa iz Benetk pa je nato rezultat uspela poravnati na 6:6, nakar so znova sledile minute tigrov, ki so si z nizom 10:0 ob koncu šeste minute prvič priigrali dvomestno prednost (16:6).

V nadaljevanju so se italijanski prvaki nekajkrat uspeli nevarneje približati, še najbolj na začetku 38. minute, ko sta ekipi ločili le dve točki (58:60). Enako je bilo minuto kasneje (63:61), nato pa sta Ivan Marinković, ki je v zadnji četrtini dosegel 11 izmed 13 točk, ter Harris, na koncu s 16 točkami najboljši strelec svoje ekipe, poskrbela za vodstvo tigrov s 67:61, ki ga ti niso več izpustili iz rok.

Jurica Golemac, trener Koper Primorske:
“Najbolj pomembno je, da so se v dosedanjem delu priprav novinci dobro vklopili v moštvo, obenem pa nobeden izmed košarkarjev ni poškodovan. Uspeli smo narediti vse, kar smo si želeli. Treniramo dobro, dobro tudi igramo in tako moramo nadaljevati. Prostora za napredek je še vedno ogromno. Popraviti moramo stvari, pri katerih še delamo napake.”

Žan Mark Šiško, košarkar Koper Primorske:
“Za nami je zadnja pripravljalna tekma pred Superpokalom Slovenije. Proti aktualnemu italijanskemu prvaku smo odigrali zelo dobro tekmo. Tekmeci imajo tudi pred novo sezono vrhunsko ekipo, ki cilja na najvišja mesta v vseh tekmovanjih, v katerih bo nastopila. Poleg naše dobre igre na obeh straneh igrišča je najbolj pomembno to, da napredujemo iz dneva v dan. Vse to je lepa popotnica za torkov obračun v Podčetrtku.”

Kot že zapisano, bodo tigri v torek na prvem (uradnem) plesu pod slovenskimi obroči skušali ubraniti slovensko superpokalno lovoriko. Lani so to osvojili v legendarni dvorani Tivoli, kjer so na kolena spravili domačo Olimpijo, letos pa jim bodo nasproti stali Hopsi s Polzele. Obračun v športni dvorani Podčetrtek se bo začel ob 20. uri, v živo jo bo prenašal Šport TV.