V edini tekmi so se veselile Konjičanke

V edini tekmi 10. kola 1. SKL za ženske so košarkarice Konjic doma premagale Ježico. Preostale tekme kola bodo odigrane v naslednjem tednu.

1. SKL za ženske, 10. krog, 9.3.
KONJICE – Ježica 65:61 (12:17, 14:17, 22:11, 17:16)
Šrot 24 (8 skokov), Podgrajšek 12, Klančnik 10 (9 skokov); Meden 23 (7 podaj), Bajrektarević 21 (5 skokov), Zupanc 8 (11 skokov)

Konjičanke, ki so večino tekme igrale v zaostanku, so v napeti končnici prišle do zmage nad Ježico. Gostje so po uvodnih minutah prišle v vodstvo, vodile že za 12 točk, v 28. minuti tekme pa so domačinke prednost izničile in rezultat izenačile.

Sledila je napeta končnica, v 35 minuti je bilo še 56:55 za Ježico potem pa so Konjičanke s prostimi meti uspele priti do vodstva in prednost držale do konca.

Neža Šrot je za Konjice dosegla 24 točk in ujela 8 žog. Pri Ježici je Sara Meden dosegla 23 točk in 7 podaj.

Izjavi trenerjev po tekmi
Stojan Fink, trener Konjic:
‘’Čestitke mojim puncam za današnjo zmago in odlično igro. Zadnje tekme igramo tako kot znamo kar se vidi po rezultatih.’’

Mojca Markovič, trenerka Ježice:
‘’Za zmago je potrebno igrati obrambo in se boriti. To so danes pokazale Konjičanke, ki jim čestitam za zmago.’’