V drugi tekmi 8. kola v 1.SKL Primorci premagali Šentjur

V sredo zvečer se je v Kopru odigrala druga tekma 8. kola v 1.SKL. Koper Primorska je gostila košarkarje iz Šentjurja in v srečanju z malo točkami so si domačini v prvem polčasu nabrali dovolj točkovne prednosti, da so zanesljivo zmagali. Naslednji tekmi 8. kola bosta na sporedu v soboto, 14. novembra in v ponedeljek, 16. novembra.

1.SKL, 8. krog, 11..11.
KOPER PRIMORSKA : ŠENTJUR 69:57 (18:12, 22:11, 12:14, 17:20)
Koper Primorska: Durnik 21, Rojc 2, Kastrati 15, Radulović 7, Hrabar 3, Macura 5, Nemanič 13, Vončina 3.
Šentjur: Habat 4, Držić 2, Đapa 20, Mitrović 8, Samac 4, Ledl 10, Ahmedović 9.

Koper Primorska je zabeležila četrto zmago v zadnjih petih nastopih v 1. SKL, Šentjur pa tudi na četrtem gostovanju v tej sezoni ni bil blizu uspeha. Koprčani so tako pri izkupičku 4-3, Šentjur pa je zdrsnil na 2-5.

Domačini so po relativno izenačeni uvodni četrtini večji del naloge na poti do zmage opravili v drugih desetih minutah. Na krilih Urbana Durnika, ki je v prvem polčasu zbral 14 točk in sedem skokov, so prišli do vodstva 40:23, ki ga Šentjurju v nadaljevanju ni uspelo ogroziti.

Durnik je tekmo končal pri 21 točkah in 13 skokih ter bil s statističnim indeksom 30 najbolje ocenjeni igralec tekme. Do dvomestnih številk sta pri Koper Primorski prišla še Erjon Kastrati (15 točk, met iz igre 4:11) ter Rok Nemanič (13). Na drugi strani je Dalibor Đapa zbral 20 točk in 14 skokov.

Šentjur bo na igrišče znova stopil 14. novembra, ko ga čaka zaostala tekma 6. kola v Kranju, Koper Primorska pa bo 18. novembra gostovala v Laškem