V 7. kolu 1. SKL Zlatorog Laško doma dosegel drugo zmago

Na programu 7. kola 1.SKL je bila v soboto le tekma med Zlatorogom Laško in ECE Triglavom. Domača ekipa je zanesljivo zmagala in si priigrala drugo zmago v sezoni. V ponedeljek, 9. novembra, si bomo lahko v neposrednem televizijskem prenosu na televiziji Sportklub ogledali tekmo med Hopsi iz Polzele in Termami Olimia iz Podčetrtka.

1.SKL, 7. krog, 7.11.
ZLATOROG LAŠKO : ECE TRIGLAV 94:66 (22:19, 30:14, 17:13, 25:20)
Zlatorog Laško: Benson 34, Jereb 2, Ivec 3, Požin 9, Stipaničev 11, Kellner 4, Grušovnik 15, Ličen 16.
ECE Triglav: Praljak 3, Ješe 5, Ožegovič 29, Kuralt 9, Milašinović 16, Smrekar 4.

Košarkarji Zlatoroga so zabeležili drugo zmago v sezoni in tako prekinili niz štirih porazov, ki je trajal vse od prvega kroga oziroma skoraj mesec in pol. Na drugi strani novinec v 1. SKL, ECE Triglav, še naprej ostaja brez zmage. Zanj je bila to prva tekma po enem mesecu oziroma treh prestavljenih srečanjih s Polzelo, Rogaško in Šentjurjem.

Laščani so suvereno prišli do zmage, saj Kranjčani z izjemo prve četrtine niso bili dostojen tekmec. S čvrsto obrambo so jih razorožili že v drugih desetih minutah in na odmor odšli s prednostjo, ki jim je zagotovila mirno nadaljevanje. Zlatorog, ki je nastopil brez svojega prvega strelca in skakalca Logana Routta, je goste kaznoval predvsem s trojkami (15:32), prepričljivo pa je dobil tudi bitko pod obročema (45:31).

S 34 točkami, od tega dvajsetimi v prvem polčasu, je izstopal Casey Bryan Benson, ki je postavil kar tri rekorde sezone. Dosegel je največ točk doslej (34 točk, met iz igre 12:16, trojke 7:10), imel je najvišji statistični indeks (46) ter enajst podaj. Dvojnega dvojčka pri Zlatorogu je zbral tudi Jure Ličen s 16 točkami in 11 skoki, pri Triglavu pa je bil prvi strelec Gaber Ožegovič z 29 točkami.

Laščani bodo tekmo 8. kola igrali čez 48 ur, in sicer v ponedeljek v Novem mestu, Kranjčani pa bodo 14. novembra odigrali zaostalo tekmo s Šentjurjem, 8. kolo proti Helios Suns pa jih čaka 22. decembra.