Utah v gosteh presenetil favorizirane Rakete

V Toyota centru smo lahko videli izredno razstreseno srečanje med domačim Houstonom in Utah Jazzi, ki so kljub zapravljeni visoki prednosti (v prvi četrtini so vodili že za 19 točk, na odmor pa odšli s prednostjo 64:55), na koncu le izvlekli zmago s 108:116 in tako izid v polfinalni seriji Zahoda izenačili na 1:1.

»To je v našem DNK« je po tekmi povedal novinec Jazzov Donovan Mitchell, ki je vpisal dvojni dvojček (17 točk, 11 asistenc) in spomnil, da so si na podoben način zakomplicirali življenje že v seriji proti Oklahomi, ko so na peti tekmi zapravili prednost 25 točk in Westbrooku in druščini omogočili, da so izsilili šesto tekmo.

Kakorkoli, Rakete so se v prvem delu drugega polčasa približale in četrtine dobile s 30:22 in tako sta ekipi v zadnjo četrtino vstopili skoraj povsem izenačeni (+1 za Utah, 85:86). Domači košarkarji so kmalu stvari postavili na svoje mesto in 8:03 do konca povedli s 94:92. Ko je vse izgledalo, da bodo domači pripravili popoln preobrat, so sledile črne minute v katerih so izgubili kar tri žoge in iz igre metali 3/17, kar je Utah izkoristil in se z delnim izidom 2-16 dokončno odlepil.

Omeniti velja, da je pri Utahu kar šest košarkarjev doseglo dvomestno število točk, trije celo dvojni dvojček, pri čemer je bil najbolj razpoložen Joe Ingles, ki je zadel kar 7 od 15 trojk Utaha. Omeniti velja tudi izredno slab met Houstona za tri točke, saj so od 37 metov zadeli le 10, medtem ko so gostje od 32 poizkusov zadeli 15.

Verjetno ni potrebno posebej poudarjati, da je bil najboljši strelec tekme ponovno James Harden z dvojnim dvojčkom (32 točk, 11 asistenc) svoje pa sta pristavila tudi Clint Capela, ki je prav tako vpisal dvojni dvojček (21 točk, 11 asistenc) in Chris Paul s 23 točkami.
Pri gostih pa sta poleg že omenjenih Inglesa, Capele in Mitchella, vidnejšo vlogo z dvojnim dvojčkom odigrala še, skozi celotno sezono izjemni Rudy Gobert in Jae Crowder.

Pred povratno tekmo, ki se bo odigrala v Slat Lake Cityu, trener Raket Mike D`Antoni opozarja, da ni razloga za alarm, saj da morajo zgolj dvigniti raven energije in fokusa. Bomo videli…