Union Olimpiji naslov državnih prvakov pri mladincih

Rubrika: Mlajše selekcije

Košarkarji Uniona Olimpije do 19 let so v finalu državnega prvenstva po odličnem drugem polčasu s 69:52 premagali sicer tudi članske rivale iz Novega mesta.

Untitled

Varovanci Gašperja Potočnika so po izenačenem prvem polčasu, bilo je 34:34, na plin pritisnili v tretji četrtini, ko so si tudi priborili ključno prednost. V tem delu igre so dosegli 22 točk, Krko pa omejili na vsega 6. Branilcem naslova tudi v zadnjih 10 minutah ni uspelo znižati prednosti, saj so serijsko zapravljali možnosti za doseganje točk. Na koncu so bili Ljubljančani boljši v vseh prvinah igre – od izgubljenih žog (10:18) preko skoka (42:33) do metov za 2 in 3 točke.

Na vrhu po petih letih

Prvi strelec pri zmagovalcih, za njih je to prvi mladinski naslov po petih sušnih letih, je bil izjemen mladi up Blaž Mesiček z 18 točkami, kot zanimivost naj omenimo, da so nad njim napravili kar 14 osebnih napak. Najboljši v vrstah Vladimirja Anzulovića je bil Domen Janc z 19 točkami.

V najboljšo peterko turnirja so bili izbrani Matej Kavaš (Janče Energetika), Milan Kovačević (Slovan),Domen Janc (Krka), Vasilije Vućetić in Blaž Mesiček (oba Union Olimpija).