Union Olimpija po +18 (znova) hodila po robu

Rubrika: Eurocup

Union Olimpija je z zmago začela tudi nastope v letošnjem Eurocupu. Po 16 točkah prednosti pred zadnjim delom igre so morali Zmaji vnovično trepetati za zmago proti danes sicer sila skromnemu Bešiktašu. S trojko Chrisa Loftona s kakih 9 metrov so dve sekundi do konca približali na vsega točko, a jim je – na srečo slovenskih ljubiteljev košarke – za popoln preobrat zmanjkalo časa.

Aleš Pipan v Carigradu ni mogel računati na poškodovanega kapetana Dina Murića, v kader se je vrnil Gregor Hrovat, na voljo pa mu je bil tudi Mirza Begić.

Prvi polčas je razkril pomanjklivost Turkov, ki so zaradi številnih prihodov novih košarkarjev, še precej neuigrani. Union Olimpija je takoj prevzela primat in po trojki Marka Marinovića, že v prvi četrtini je zbral 6 podaj, povedla z 10:4. Do konca prvega dela igre sta trojki zadela še Sasu Salin in Blaž Mahkovic, končni izid (12:19) pa je zabijanjem postavil Jajuan Johnson.

Drugi del igre so domači pričeli odločneje in s trojko Kerema Tunčerija prišli na vsega 5 točk zaostanka, a so Ljubljančani znova stopili na plin. V tem delu igre je z blokadami blestel Begić, skupno v prvem polčasu kar 4. Rezultat prvega polčasa (24:33) je bil na prvi pogled še nizek, kajti varovanci Aleša Pipana bi lahko z nekaterimi zadetimi “zicerji” in boljšim izvajanjem prostih metov vodili še z večjo prednostjo.

V tretji četrtini so Ljubljančani brez težav nadzirali potek tekme, največ vodili že za 18 točk, na zadnji daljši odmor pa odšli z zalogo 16-ih. Toda to ni bilo dovolj za mirno končnico, kajti domačini so v zadnjih desetih minutah dosegli kar 32 točk, stekel je namreč met od daleč Loftona in Ryana Broekhoffa, košarkarji Uniona Olimpije pa so jim nekaj žog podarili in ponovno porazno metali proste mete (9/19).

V zadnjih sekundah so gostje iz Ljubljane pri prednosti 67:63 izgubili žogo, prejeli koš, na nasprotnem delu parketa pa je Halil Kanacević zadel oba prosta meta. Navkljub trojki Loftona je bil Bešiktaš na koncu vednarle prekratek, končni izid pa je s prostim metom postavil Kanacević, ki je bil s 13 točkami in 4 skoki skupaj s Sasujem Salinom prvi strelec zmagovalne ekipe, hkrati pa je to tudi njegova najboljša tekma v zeleno-belem dresu.