UNICS in MoraBanc Andorra zapretila, a ne tudi presenetila

Rubrika: Eurocup

Tako Valencia kot tudi berlinska ALBA sta v polfinalu EuroCupa sta prišli do prednosti v seriji, a težje od pričakovanj. Moštva s polfinalno serijo nadaljujejo že v petek, ko bi lahko bila znana že tudi oba finalista.

Moštva tudi v letošnji izvedbi EuroCupa v polfinalu igrajo le na dve zmagi, kar pomeni, da je vsak poraz na domačem terenu že lahko usoden. Valencia in ALBA si tokrat tega spodrsljaja nista dovolila, tako da bosta v petek v Rusiji oz. Andori že imeli priložnost, da si priigrajo mesto v finalu.

Valencia je v rednem delu EuroCupa na 10 tekmah zabeležila 2 poraza, od tedaj naprej pa v tem tekmovanju beleži same zmage. Tokrat so košarkarji iz Kazana bili blizu presenečenja, saj so še dve minuti pred koncem vodili (58:60). Tedaj se jim je ustavilo, domačini pa so z delnim izidom 8:0 ušli na 6 točk prednosti (66:60). V zaključku srečanja je žogo v svoje roke vzel izkušeni Fernando San Emeterio, ki je zadel 3 od 4 prostih metov in domačinom zagotovil zmago.

ALBA znova zapravila visoko prednost

Precej bolj napadalno razpoloženi sta bili ekipi v drugem polfinalnem obračunu. Zdelo se je, da ima ALBA proti MoraBanc Andorri vse v svojih rokah, saj so Nemci v 3. četrtini med drugim že povedli tudi za 19 točk (77:58), a tako kot v prvem četrtfinalnem obračunu proti Unicaji, so to prednost zapravili. Andorci so se 47 sekund pred koncem po trojki Michela Vitalija približali na vsega 2 točki zaostanka (99:97), tedaj pa je s košem pod osebno napako zmago domačim vendarle zagotovil Martin Hermannsson.