U20 začela s porazom, DU20 brez A divizije, zmaga DU17

Rubrika: Reprezentanca

Danes so bile na uradnih tekmovanjih na delu tri naše reprezentančne selekcije. Reprezentanca U20 je začela EP v Črni gori s porazom, 64:76 je bilo za Belgijo, ki je nadoknadila tudi zaostanek 18 točk po prvi četrtini, 29:11 je bilo. V nadaljevanju pa je koncentracija padla in Belgijci so se začeli vračati in zaostanek topili iz minute v minuto. Tudi v zadnjih desetih minutah so bili boljši nasprotnik (16:27) in tako zasluženo dobili prvo tekmo v skupini A. Že jutri čaka naše fante nova tekma, ob 14:15 jih čakajo sosedje s Hrvaške (danes so izgubili proti Franciji), kjer bo zmaga nujno potrebna za dobro izhodišče pred nadaljevanjem.

EP U20, 1. krog, 16.7.
Slovenija – BELGIJA 64:76
Slovenija: Ščuka 13 (7 sk), Urbiha 3, Mirtič 7, Klavžar 10 (8 sk, 7 as), Duščak 6, Ivankovič 4, Jurković 14, Ciani 6 (6 sk).

Reprezentanca deklet do 20 let je v polfinalu evropskega prvenstva B divizije po dramatičnem zaključku izgubila proti reprezentanci Turčije. Dekleta so odlično začela srečanje (Turkinje so v 1. četrtini ostale brez 1. igralke, ki si je poškodovala koleno), polčas dobile za 15 točk, nato pa v tretji četrtini popustile (2:15) in dovolile, da so se Turkinje popolnoma približale in po koncu zadnje četrtine izsilile podaljšek, 2. polčas so Turkinje dobile s 30:15. V podaljšku so bolje začele Turkinje, a se naše punce niso predale. Na koncu so bolje odigrale igralke Turčije (10:9), ki se tako veselijo uvrstitve v veliki finale in tudi preboja v A divizijo.

EP DU20, polfinale, 16.7.
Slovenija – TURČIJA 59:60
Slovenija: Mičunovič 5, Tajhar 2, Čeh 9 (4 sk), Šrot 5, Ivanuša 9 (4 sk), Vrečer 12 (10 sk), Pulevič 6 (3 sk), Jelenc 10 (4 sk).

Na SP na Madžarskem so dekleta do 17 let še enkrat več odlično opravila svoje delo v boju za 9. mesto in gladko ugnala Novo Zelandijo (49:83). Jutri se bo v tekmi za končno 9. mesto pomerila proti reprezentanci Malija. Punce so že v prvi četrtini odlično opravile svoje delo, saj so po 10. minutah vodile za 17 točk, do konca tekme pa prednosti niso izpustile iz rok.