U20 brez četrtfinala, zdaj boj za obstanek

Rubrika: Reprezentanca

Reprezentanci fantov do 20 let se na evropskem prvenstvu v Podgorici ni uspelo uvrstiti v četrtfinale. V osmini finala je bila s 77:60 boljša reprezentanca Izraela. Slovencem sedaj do konca prvenstva ostane boj za uvrstitev od 9. do 16. mesta.

EP U20, osmina finala, 20.7.
IZRAEL : SLOVENIJA 77:60 (17:17, 22:9, 15:18, 23:16)
Strelci za Slovenijo: Čibej 3, Ščuka 12, Urbiha 5, Mirtič 4, Klavžar 10 (8 podaj), Duščak 6, Daneu 7 (7 skokov), Jurković 2, Ciani 11 (10 skokov), Sivka.

Po izenačeni prvi četrtini je bil Izrael v nadaljevanju boljši tekmec. Odločilno prednost si je priigral že v drugi četrtini, ki jo je dobil z 22:9. Slovenci namreč v napadu niso bilo razpoloženi in razigranih nasprotnikov niso mogli ujeti. Tri minute do konca so se jim sicer približali na pet točk zaostanka (59:64), a že v naslednjem napadu prejeli trojko in sanj o preobratu je bilo konec. Fantom sedaj ostane borba za uvrstitev od 9. do 16. mesta. Prvi tekmec v tem delu bo v četrtek reprezentanca Ukrajine. Slednja je v osmini finala s 56:72 izgubila s Turčijo.