Tudi Triglav v finalu

Košarkarice Triglava so si z zmago nad Akson Ilirijo, z rezultatom 92:62, priigrale nastop v finalu državnega prvenstva v sezoni 2018/2019. Finalna serija med Cinkarno Celje in Triglavom se bo začela v četrtek, 18. aprila, vse tekme finala pa si bo moč ogledati v neposrednem prenosu na Šport TV.

1. SKL za ženske
POLFINALE
Petek, 12. april
AKSON ILIRIJA : TRIGLAV 62:92 (23:22, 11:24, 17:22, 11:24)
Pamić 16 (8 skokov), Gabrovšek 15 (5 skokov), Stergar 13; Abramovič 18, Omerbašić 16 (6 skokov), Kozina Bubnič (9 skokov) in Burgar 12

Ilirijanke so bile v prvem delu tekme povsem enakovredne nasprotnice in Kranjčakam povzročale veliko težav. S hitrimi protinapadi sta Nina Gabrovšek in Ela Stergar držali domačinke v igri za zmago vendar so se gostje v 15. minuti le prebudile in do polčasa vodile že za 12 točk.

V drugem delu tekme so Triglavanke prednost le še povišale in si na koncu zasluženo priigrale nastop v finalu kjer jih že čakajo košarkarice Cinkarne Celje.

Trenerja obeh ekip sta priložnost za igro ponudila vsem svojim igralkam, tokrat so priložnost boljše izkoristile Triglavanke, ki so se vse tudi vpisale med strelke. Največ točk je pri Triglavu dosegla Rebeka Abramovič (18), pri Akson Iliriji je Lejla Pamić dosegla 16 točk.

Finalna serija se bo začela v četrtek, 18. aprila, ob 17. uri v dvorani Gimnazije Center Celje.

Izjavi trenerjev po tekmi
Alen Ploj, trener Akson Ilirije:
“Zadovoljen sem z našo zadnjo odigrano tekmo v letošnji sezoni. Kljub nepopolni zasedbi smo odigrali korektno tekmo in tako s pozitivno energijo zaključili sezono. Triglavu želim veliko uspeha v finalu.”

Ernest Novak, trener Triglava:
“Težko bi rekel, da smo odigrali dobro tekmo. Koncentracija in pristop nista bila maksimalna in to me moti, vendar smo se uvrstili v finale, kar je tudi najbolj pomembno.”