Tudi rekordnih 38 točk Dončića premalo; Knicksi šokirali Mavse

Dallas Mavericksi so sinoči v domači dvorani nepričakovano klonili proti New York Knicksom. To je šele druga zmaga za Pumparje, dosegli pa so jo kljub zgodovinskemu večeru Luke Dončića. Ljubljančan je rekordnim 38 točkam tokrat dodal še trojni dvojček. Razpoložen je bil tudi njegov latvijski kolega Kristaps Porzingis, ki je bil posebej motiviran ob igranju proti svoji nekdanji ekipi.

Te so na krilih kopice krilnih centrov, ki tvorijo neproporcionalno velik delež moštva, držali vodstvo večino tekme. Lo so Mavsi povedli v zadnji četrtini je izgledalo, kot da bodo Teksačani vendarle vse postavili na svoje mesto, a so nato popustili v zaključku. Ob izidu 102:105 se je na to Dončić odločil za met z velike razdalje in ga zgrešil, zaradi česar se je posipal s pepelom po tekmi. Poleg tega meta, je nekoliko vtis pokvarilo tudi osem zgubljenih žog, ki jih je zbral v 35 minutah na parketu.

Razočaran je parket zapuščal tudi Goran Dragić, njegov Miami pa je prikazal najslabšo strelsko predstavo te sezone. Očitno utrujeni igralci Heat niso imeli možnosti proti Lakersom, ki so tako prva ekipa lige. Znova sta bila najboljša domača posameznika Anthony Davis in LeBron James.

Dončić si je usodo sinoči delil še z dvema zvezdnikoma lige NBA. Tako Damian Lillard (60) kot D’Angelo Russell (52) sta dosegla rekordno število točk, hkrati pa to ni bilo dovolj za zmago njunih moštev.

Koš večera pa je dosegel hrvaški reprezentant Bojan Bogdanović, ki je s svojo peto trojko večera potopil Milwaukee Buckse. Odločilni koš za zmago Nuggetsov pa je 1,2 sekundi pred koncem dosegel Srb Nikola Jokić. Kakšen večer v ligi NBA!

Liga NBA, 9. 11. 2019

Dallas Mavericks – New York Knicks 102:106
Dončić 38 (10/15 za dve, 3/11 za tri, 9/9 prosti meti), 14 skokov, 10 asistenc, 8 izgubljenih žog in 5 osebnih napak v 35 minutah, Porzingis 28 in 9 skokov; Morris 29 in 9 skokov, Randle 21 in 8 skokov.

Los Angeles Lakers – Miami Heat 95:80
Davis 26, 8 skokov in 7 asistenc, James 25 in 6 asistenc, Butler 22, Dragić 19 (4/9 za dve, 3/7 za tri, 2/2 prosti meti), 7 asistenc, 6 skokov in 2 izgubljeni žogi v 34 minutah.

Indiana Pacers – Detroit Pistons 112:106
Sabonis (4 skokov in 6 asistenc), McConnell (9 asistenc) in Warren po 17; Kennard 29, Galloway 19.

Washington Wizards – Cleveland Cavaliers 100:113
Bryant 23 in 8 skokov, Hachimura 21 in 7 skokov; Thompson 21 in 12 skokov, Love (12 skokov) in Sexton po 16.

Orlando Magic – Memphis Grizzlies 118:86
Vučević 23, 16 skokov in 6 asistenc, Isaac 22 in 8 skokov; Valančiunas 15 in 9 skokov, Jackson Jr. 14.

Atlanta Hawks – Sacramento Kings 109:121
Young 30 in 12 asistenc, Parker 25 in 8 skokov; Hield 22, Bogdanović 20.

New Orleans Pelicans – Toronto Raptors 104:122
Ingram 27 in 7 skokov, Holiday 16 in 6 asistenc; Siakam 44 in 10 skokov, Anunoby 21 in 7 skokov.

Minnesota Timberwolves – Golden State Warriors 125:119
Wiggins 40 in 7 asistenc, Towns 20 in 14 skokov; Russell 52 in 9 skokov.

Utah Jazz – Milwaukee Bucks 103:100
Bogdanović 33, Conley 20; Antetokounmpo 30 in 13 skokov, Middleton 26 in 11 skokov.

Denver Nuggets – Philadelphia 76ers 100:97
Jokić 26, 10 skokov in 6 asistenc, Murray 22 in 11 asistenc; Embiid 19 in 15 skokov, Harris 13 in 10 skokov.