Trojni dvojček Dončića za zmago Dallasa, zmagal tudi Miami

Dallas je po treh porazih prišel do pomembne zmage na gostovanju proti Indiani. Čeprav strelsko ne najbolje razpoložen, je Luka Dončić vseeno dosegel novi trojni dvojček, zbral je 13 točk, 12 skokov in 12 podaj. To je bil že njegov 30. trojni dvojček v ligi NBA, za kar je potreboval 146 tekem, samo Oscar Robertson je za ta dosežek potreboval manj tekem – 75, samo še Magic Johnsonu pa je ta dosežek uspel že v tretji sezoni igranja v ligi. Dončić je sicer po prvi četrtini potreboval zdravniško pomoč v garderobi, šlo naj bi za težave s kolenom, vendar se je že v drugi četrtini vrnil v igro.

Odločilna je bila zadnja četrtina, ki jo je Dallas dobil za 11 (20:31), najboljši igralec tekme pa je bil Kristaps Porzingis, ki je dosegel 27 točk in 12 skokov. V zadnji četrtini je najprej Burke dosegel dve trojki, Tim Hardaway Jr. pa je samo v tem delu igre dosegel 10 točk (skupaj 19), domačini pa se po vodstvu za 14 točk Dallasa niso več nevarno približali.

Za Indiano je Brogdon dosegel 26 točk, Sabonis eno manj. Obe ekipi sta bili sicer zelo oslabljeni – pri Dallasu še vedno ne igrajo Dorian Finney-Smith, Josh Richardson, Maxi Kleber in Dwight Powell, Indiana pa je igrala brez Myles Turnerja, Caris LaVerta in TJ Warrena.

Miami je v Tampi proti Torontu po izenačeni prvi četrtini do prve občutnejše prednosti (11 točk) prišel na začetku druge četrtine, vendar se je Toronto do konca polčasa vrnil in do sredine tretje četrtine tudi vodil. Nato je sledila serija Miamija, na zadnji odmor je odšel s petimi točkami prednosti, v zadnji četrtini pa je prednost samo še naraščala, najvišja prednost je znašala 15 točk, tudi po zaslugi dveh trojk Gorana Dragića.

Najboljši igralec Miamija, ki je še vedno brez Butlerja, Herra, Bradleya in Leonarda, je bil Kendrick Nunn, dosegel je 28 točk. Dragić je dosegel 17 točk, 5 podaj in 4 skoke. Za Toronto je Fred VanVleet dal 24 točk. Že jutri tekmeca čaka ponovni dvoboj, tudi tokrat v Tampi.

Dosežek večera je uspel Collinu Sextonu, ki je pokvaril prvo skupno tekmo nove velike trojke v Brooklynu. Na tekmi Cleveland – Brooklyn so po dveh odigranih podaljških slavili domačini, za katere je Sexton dosegel 42 točk, blestel je sploh v obeh podaljških, ko je dosegel 20 zaporednih točk za Cleveland, samo v zadnjem podaljšku pa je dal 15 točk. Zadnji igralec, ki je v dresu Clevelanda v podaljških dosegel 20 točk, je bil LeBron James.

Blestela je sicer tudi zvezdniška trojka Brooklyna – Durant je dosegel 38 točk, Irving (ki je tudi izsilil prvi podaljške) 37, Harden pa 21 (k temu je dodal še 12 podaj in 10 skokov).

Zgodovinski dosežek je uspel Clintu Capeli ob zmagi Atlante po podaljšku proti Detroitu. Dosegel je 27 točk in 26 skokov. Več kot 25 točk in skokov brez izgubljene žoge je nazadnje uspelo Robertu Parishu leta 1987.

Še naprej odlično igra Joel Embiid. V derbiju vzhodne konference je Philadelphia premagala Boston, Embiid pa je dosegel 42 točk in imel tudi 10 skokov. Za Boston je Brown dosegel 26 točk, Smart 25.

Napeto je bilo tudi na tekmi Orlando – Minnesota, ki jo je z metom za tri točke ob zvoku sirene odločil Cole Anthony.