Triglavanke z 22-letnim Slugo do zmage nad Partizanom

Po Athlete Celju so se zmage v 2. kolu ženske Jadranske lige razveselile tudi košarkarice kranjskega Triglava. Te so ponovile razplet iz minule sezone ter na domačem parketu znova ugnale tekmice iz Beograjskega Partizana. Tokrat je bilo 50:47.
Gašper Sluga. foto: kzs.si

Čeprav so slovenske pokalne prvakinje po izjemni igri v drugi četrtini, ki so jo dobile z 22:9, v 21. minuti ušle že na 17 točk naskoka, to ni zadostovalo za miren sprehod do prve jadranske zmage. Beograjčanke so krenile v napad na vse ali nič in dobre štiri minute pred koncem, po delnem nizu 13:2, povedle s 45:41. Konec sedemminutne kranjske suše v napadu je napovedala Maja Jakobčič, z 11 točkami na koncu najboljša strelka Triglava, svoj delež pa je hitro pristavila še velika dolžnica do tistega trenutka Živa Zdolšek. Sedem zaporednih točk kranjske kapetanke (tekmo je končala pri devetih) je Gorenjke pred zadnjo minuto oddaljilo na 50:45, a to je bil le uvod v napeto končnico.

Zdolškova je nato dvakrat zgrešila met pod obročem, Sara Meden pa zapravila dva prosta meta. Na drugi strani se je najprej Partizan uspel približati na tri točke zaostanka, nato v obrambni akciji uspel izsiliti napako Medenove, a na srečo slovenskih predstavnic zgrešil met za podaljšek.

Po tekmi se je v zgodovino Jadranske lige vpisal domači trener Gašper Sluga, za katerega je bila to druga tekma na čelu Triglava. Kranjčan je z 22 leti, mesecem in 21 dnevi postal najmlajši trener, ki je uspel popeljati svojo ekipo do uspeha.

Za dodaten slovenski uspeh v tem kolu je poskrbel reprezentančni trio v dresu Athlete Celja. Rebeka Abramovič (statistični indeks 31) je postala MVP kola, za njo pa sta se zvrstili Eva Lisec (30) in Maja Erkić (26).