Tri četrtine dovolj za 37 točk Dončića, poraza za Miami in Denver

Luka Dončić je v treh četrtinah v Portlandu dosegel 37 točk, zadel 8 trojk iz devetih metov (zgrešil je zadnjega), zbral je še 7 skokov in 4 asistence. Nazadnje je po treh četrtinah toliko točk v dresu Dallasa uspelo zbrati velikemu Dirku Nowitzkemu, Luka pa je imel pred tem rekord 35 točk. V zadnji četrtini ga trener Carlisle ni več poslal na parket, saj je imel Dallas zmago praktično že zagotovljeno, vodstvo po treh četrtinah je namreč znašalo kar 34 točk. Najvišja prednost Dallasa na tekmi je znašala 45 točk.

Dallas je poleg odličnega meta za tri točke – Luka in soigralci so skupaj dosegli kar 19 trojk, dominiral tudi v skoku in bil na koncu v tej prvini od Portlanda boljši za 19 (52:33).

Josh Richardson je za Dallas dosegel 21 točk, za Portland je bil najboljši Dame Lillard, dosegel je 19 točk.

Dallas bo v sredo gostoval pri Minnesoti.

Poraz, tretji v nizu, je po podaljšku doživel Miami, še drugič zapored je bila boljša Indiana. Domači so v končnici zaostajali, Butler je za izenačenje tik pred koncem zadel en prosti met, Caris LeVert pa zgrešil met za zmago. V podaljšku sta bili odločilni dve trojki Justina Holidaya, s katerimi je Indiana 5 točk zaostanka spremenila v vodstvo, eno trojko je dodal še Malcolm Brogdon.

Bam Adebayo je za Miami dosegel 29 točk, Butler 21. Goran Dragić zaradi bolečin v hrbtu ni igral. Za Indiano so vsi člani prve peterke presegli mejo 10 točk, 17 jih je dal Sabonis, ki je imel tudi 11 skokov.

V torek Miami gosti Phoenix.

Poraz je doživel tudi Denver. Brandon Ingram in Zion Williamson sta za New Orleans dala vsak po 30 točk, za Denver je Nikola Jokić dosegel 29 točk, 10 skokov in 10 asistenc. Vlatko Čančar ni dobil priložnosti za igro.

Svoj prvi nastop za Brooklyn je zabeležil Blake Griffin, ki je za zabil za svoji edini točki – to je bilo sploh prvo zabijanje za nekoč enega najboiljših v tej prvini v celotni ligi po decembru 2019. Brooklyn je premagal Washington.

Oslabljeni prvaki so brez Jamesa in Davisa doživeli prepričljiv poraz proti Phoenixu, za katerega je Chris Paul dosegel že 1000. asistenco v karieri, kar je uspelo samo še petim igralcem v zgodovini. Paul je dosežek začinil s trojnim dvojčkom – dosegel je 11 točk, 13 asistenc in 10 skokov.