Tretji zaporedni poraz Boston Celtics, peta zaporedna zmaga Denver Nuggets

Med strokovnjaki in ljubitelji lige NBA pred letošnjo sezono je bil splošen konsenz, da bodo Toronto Raptors in Boston Celtics na vrhu vzhodne konference pred končnico. Bolj je bila debata katera od teh dveh moštev si bo izborila prvo mesto in s tem prednost domačega igrišča v morebitnem konferenčnem finalu. Konec februarja situacija izgleda drugače – Toronto izpolnjuje prerokbe in je trenutno drugi na lestvici Vzhoda, medtem pa so Celticsi šele peti. Razlika v kvaliteti se je sinoči manifestirala še na igrišču, kjer so Raptorsi z lahkoto premagali najtrofejnejšo ekipo lige NBA s končnim izidom 118:95.

Tekma je bila izenačena zgolj v prvi četrtini, preostanek tekme pa je bil popolnoma enostranski. V dresu Toronta sta blestela Pascal Siakam in Kawhi Leonard, med Kelti so zatajili tako rekoč vsi, še najbolj pa organizator igre Kyrie Irving, ki je ob metu iz igre 3/10 zmogel zgolj 7 točk in 5 asistenc v 28 minutah.

V preostalih dveh obračunih so New York Knicks vpisali drugo zaporedno domačo zmago in premagali Orlando Magic, medtem ko so Denver Nuggets na krilih izjemnega Nikole Jokića premagali Oklahoma City Thunder in utrdili drugo mesto v zahodni konferenci.