Trento Zmajem prizadejal prvi oktobrski poraz

Rubrika: Eurocup

Košarkarji Cedevite Olimpije so po tem, ko so v ponedeljek izvedeli veselo novico, da je poraz proti ekipi Bursaspor, ki so jo morali Zmaji zaradi prisilnega počitka izpustiti, razveljavljen, v torek na obračunu četrtega kola 7DAYS EuroCupa v Trentu izgubili proti domačem moštvu Dolomiti Energia Trento s 61:51.

Dodatna motivacija, ki jo je prinesla novica, da imajo košarkarji Cedevite Olimpije po novem na svojem računu v 7DAYS EuroCupu zmago in poraz, tokrat četi glavnega trenerja Jurice Golemca ni pomagala do zmagoslavja. Zmaji so v Trentu prikazali borbeno igro, a slabša napadalna predstava ni bila dovolj za zmago nad Italijani, ki v tej Evropskega pokala ostajajo neporaženi. Po štirih četrtinah so ljubljanski košarkarji tekmecem morali čestitati za zmago z rezultatom 61:51.

Košarkarji Cedevite Olimpije so tekmo začeli nekoliko neprepričljivo in se hitro znašli v zaostanku. Le-tega so z boljšo igro v obrambi uspeli izničiti in na začetku druge četrtine povesti z rezultatom 19:17. Zmaji v nadaljevanju prvega polčasa, kljub borbeni igri ter številnim skokom v napadu, prednosti niso uspeli zadržati. Košarkarji iz Zmajevega gnezda niso uspeli zadeti odprtih metov, ki so si jih pripravili. Na odmor ob polčasu se je zasedba Jurice Golemca odpravila v zaostanku osmih točk. Podobna zgodba se je nadaljevala v drugi polovici srečanja. Pred koncem tretje četrtine je domače moštvo prišlo do prednosti 20 točk. Zmaji so kljub neugodnem položaju pred začetkom zadnje četrtine pokazali obilico želje in srečanje borbeno odigrali do zadnjega zvoka sirene. Na koncu so moštvu Trenta morali priznati premoč z rezultatom 51:61.

Med košarkarji Cedevite Olimpije sta dvomestno število točk dosegla Kendrick Perry in Jaka Blažič. Perry jih je v svojo statistiko vpisal 13, kapetan Blažič se je ustavil pri 12 točkah in osmih skokih. Mikael Hopkins je dosegel sedem točk ter dodal pet skokov. Šest točk in deset skokov je tokrat zbral Jarrod Jones.

Moštvo bo v noči iz torka na sredo še ostalo v Italiji, nato pa se bo z avtobusom odpravilo neposredno na slovensko Obalo. V četrtek ob 17.00 Zmaje namreč v koprski Areni Bonifika čaka zaostala tekma drugega kola Lige ABA s Koper Primorsko, ki jo bo možno v neposrednem televizijskem prenosu spremljati na Arena Sport 1.