Trae Young izključen zaradi gledanja nasprotnika … v hrbet

Manj kot 48 ur po tekmi s štirimi podaljški v Atlanti, so se ponovno srečali Hawksi in Bullsi. Tokrat je obračun potekal v Chicagu, trajal pa je ‘zgolj’ 48 minut. Tekmo so dobili gostje s končnim izidom 123:118, bolj kot o izidu, pa je bilo po tekmi govora o izključitvi novinca Traeja Younga, ki mu je bila dosojena druga tehnična napaka zaradi domnevnega izzivanja Krisa Dunna.

Young je do tega trenutka dal 18 pik v ravno toliko minutah. 20-letni organizator igre ima le to nesrečo, da je bil izbran na istem draftu kot Luka Dončić, sicer bi nedvomno bil prvi kandidat za novinca leta.

Traeja Younga in Atlanta Hawks v noči na torek čaka obračun z Miami Heat. Goran Dragić je zaradi poškodbe leve noge še vprašljiv za to tekmo. Sinočnji rezultati so vsekakor razveselili Gogija in ostale igralce Miamija, saj sta obe ekipi, ki sta pred njimi v boju za končnico razočarali; Charlotte Hornets so zgubili proti Portlandu, za katere je tekmo sezone odigral Rodney Hood, poraz so prav tako doživeli Orlando Magic, ki so morali priznati premoč Cleveland Cavaliers.

Predvidena tekma večera bi se morala odigrati v Bostonu med domačimi Celticsi in Houston Rockets, a realnost je bila nekoliko drugačna. Gostje so na krilih Jamesa Hardna (42 točk, 7 skokov, 6  asistenc) vodili praktično od samega začetka, njihova zmaga pa ni bila nikoli vprašljiva.