Toronto Raptors so prvaki lige NBA!

18,5 sekund pred koncem. Toronto vodi s 111:110 in ima žogo. Warriorsi razumljivo v obrambi stisnejo Kawhi Leonarda, ki je primoran podati žogo Dannyju Greenu ta pa nenatančno do Pascala Siakama, ki mu žoga uide iz rok v avt.

9,6 sekund pred koncem ima Golden State napad za zmago. Visoka podaja iz avta najde Draymonda Greena, ta pa poišče Stepha Curryja. Relativno odprt met ne najde cilja in se skotali z obroča. Začne se nor lov za okroglim usnjem pod obročem.

0,9 sekund pred koncem je žoga v rokah Draymonda Greena, ki kliče minuto odmora. Minuto odmora, ki je njegova ekipa več nima. Kazen: tehnična osebna napaka in prosti met ter žoga s strani za Toronto. Še dva prosta meta in konec tekme.

Toronto Raptors slavijo prvi naslov v svoji 24-letni zgodovini, navijači Golden State pa se bodo tudi po tej tekmi tekmi spraševali “Kaj če …?”. Ne samo “Kaj če bi Curry zadel zadnji met?” ampak tudi “Kaj če se Klay Thompson ne bi poškodoval?” Thompson je s 30 točkami bil najboljši strelec tekme, kljub temu, da je bil primoran zapustiti parket še pred koncem tretje četrtine.

Ob šoku izgube Kevina Duranta in že neštetokrat poškodovanemu Kevonu Looneyu, ki je sinoči zopet igral, so Bojevniki res prikazali predstavo vredno svojega imena. Na drugi strani tokrat ni bilo enega junaka, ki bi si lahko lastil zasluge za zmago, kar štirje igralci so presegli mejo dvajsetih točk.

Nagrado za najkoristnejšega igralca finalne serije je pričakovano, že drugič v svoji karieri, osvojil Kawhi Leonard.