Torino poslan (vsaj) ligo nižje, Mesičkova Pistoia obstala, Vidmar korak do polfinala

Rubrika: Naši na tujem

Čeprav je v Italiji vse kazalo, da bo Pistoia tista, ki bo iz elitne lige nazadovala med drugoligaše, se je na koncu po kazni, ki so jo bili deležni Torinčani, izteklo drugače. V borbi za naslov je Gašper Vidmar blizu polfinala, le korak od izpada pa je s Trstom Zoran Dragić.

Redni del sezone so v italijanskem državnem prvenstvu na zadnjem mestu z le 6 doseženimi zmagami končali košarkarji Pistoie, ki bi v tem primeru kot zadnjeuvrščeno moštvo moralo izpasti iz Serie A. A toskanski klub, za katerega igra tudi slovenski košarkar Blaž Mesiček, bo med elito ostal še vsaj eno leto.

Razlog za to je namreč kazen, ki je doletela Torino, katerega je kaznoval svet italijanske košarkarske zveze. Ta je namreč ugotovil in potrdil nepravilnosti pri plačilu igralcev od marca oz. aprila leta 2018, pa vse do januarja oz. februarja leta 2019. Torino je tako doletela kazen –8 točk, kar na koncu ni bilo dovolj, da bi se rešil zadnjega mesta. Za zdaj še ni jasno, ali bodo lahko Torinčani naslednjo sezono pričeli v Serie A2 ali morda celo v Serie B.

Vidmar že blizu polfinala

V četrtfinalnih obračunih z izjemno enega poraza AX Armani Exchange Olimpie presenečenj za zdaj ni bilo. Alen Omić v dresu milanskega kluba dobiva drobtinice, odlična predstava Zorana Dragića na prvi tekmi (16 točk in 6 skokov) ni bila dovolj za zmago Trsta proti favorizirani Cremoni, na odlični poti k preboju v polfinale pa je Gašper Vidmar. Ta je na drugi četrtfinalni tekmi v 20 minutah zbral 11 točk, 6 skokov, 2 blokadi in 1 podajo ter tako prispeval levji delež k novi zmagi Venezie.

DP Italije, četrtfinale
(1)AX Armani Exchange Olimpia – (8)Avellino 76:61 (13:18, 29:12, 16:14, 18:17) [1:1*]

(4)Sassari – (5)Brindisi 106:97 (25:26, 24:21, 25:23, 32:27) [2:0*]

(2)Cremona – (7)Trst 89:81 (25:24, 17:19, 23:16, 24:22) [2:0*]

(3)Venezia – (6)Trento 65:51 (15:11, 19:10, 16:15, 19:15) [2:0*]

Slovenci v Italiji
Alen Omić (AX Armani Exchange Olimpia) – ni stopil na parket.

Zoran Dragić (Trst) – 13 minut, brez točke, 1 skok, 2 pridobljeni žogi; indeks -8.

Gašper Vidmar (Venezia) – 20 minut, 11 točk, 6 skokov, 2 blokadi, 1 podaja; indeks 14.