To je letošnji Helios – od 1. do zadnje sekunde zavzeto

Prva tekma 12. kola Lige Nova KBM je bila odigrana v Škofji Loki, osme zaporedne prvenstvene zmage pa so se veselili košarkarji Helios Suns. Domžalčani so ob polčasu vodili s 25:38, na koncu pa slavili z rezultatom 43:90. Najboljša strelca tekme sta bila košarkarja Helios Suns, in sicer Lovro Buljević ter Dennis Woodrow Tunstall Jr., oba sta prispevala po 18 točk.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA

12. kolo
Torek, 27. december

LTH CASTINGS : HELIOS SUNS 43:90 (15:20, 10:18, 10:27, 8:25)
LTH Castings: Jugovic 4 (2:4), Ristić 2, Milašinović 2, Bilić 13, Kegler 9 (5:5), Bošnjak 2, Čibej 3 (3:4), Frelih 4, Grum 2, Malovčič 2.
Helios Suns: Luke 8, Oman 7, Tunstall 18 (2:2), Mahkovic 13 (5:7), Sirc 8 (2:2), Zemljič 6, Buljević 18 (4:5), Bačvič 12 (2:2).

CELOTNA STATISTIKA

Helios Suns so v Škofji Loki upravičili vlogo favorita in se vsaj začasno povzpeli na prvo mesto pred še neporaženo Krko, ki jo v sredo čaka gostovanje v Šenčurju. Domžalčani, ki imajo točko več od Novomeščanov, so že v prvem polčasu prišli do dvomestne prednosti, v drugem pa dokončali delo. Škofjeloška zasedba ostaja pri dveh zmagah in pri repu lestvice.

Domžalčani so že v prvi četrtini prišli tudi do desetih točk prednosti, a so gostitelji pravočasno ujeli priključek in ta del igre končali s petimi točkami zaostanka ter nato v začetku drugih desetih minut prišli le na -2. Toda gosti so pozneje zaigrali bolje, izpeljali nekaj protinapadov in prišli do 14 točk prednosti. Eno manj so nesli na glavni odmor.

Že v uvodnih minutah tretje četrtine pa so domžalski košarkarji praktično odločili tekmo, ko so po zabijanju Dennisa Tunstalla povedli z 52:27. Visoka prednost ni bila presenečenje, nenazadnje so na celi tekmi domači zbrali le eno asistenco, iz igre pa metali le 27-odstotno ob 18 izgubljenih žogah. Tako je bila ob 30 in več točkah razlike zadnja četrtina zgolj formalnost.

Pri domačih je bil s 13 točkami in osmimi skoki najboljši prvi strelec lige Siniša Bilić, pri gostih, ki so skok dobili kar s 50:29, pa sta Tunstall in Lovro Buljević dosegla po 18 točk in 10 skokov.

LTH Castings bo v 13. kolu Lige Nova KBM, 9. januarja gostil Terme Olimia, Helios pa bo dan prej gostoval pri Krki.

Igor Dolenc, trener LTH Castings“Proti favoriziranemu Heliosu smo odigrali zelo slab drugi polčas. Tudi proti slabšim ekipam si tako slabih 20 minut enostavno ne smemo dovoliti. Domžalčanom čestitam za zmago, nas pa v 2023 čaka še veliko dela.”

Dejan Jakara, trener Helios Suns: “Čestitam igralcem za zmago, od prve do zadnje minute so igrali zavzeto in borbeno, ne glede na to, da je bil na papirju lažji nasprotnik. Nekaj ekip se je že ali pa skoraj opeklo v njihovi dvorani, zato sem zmage zelo vesel. Zahvalil bi se tudi našim navijačem, ki so nas prišli bodrit v Škofjo Loko. Glede na to, da je bila to naša zadnja tekma v tem letu, bi vsem skupaj zaželel srečno in zdravo ter uspešno 2023.”