Termalci visoko zmagali v Stožicah, vrnitev Ejima

Igralci Term Olimia so v tekmi 4. kola drugega dela tekmovanja v Ligi Nova KBM z boljšo igro v drugem polčasu premagali zasedbo Cedevite Olimpije.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA
Liga za prvaka
4. kolo
Ponedeljek, 21. marec

CEDEVITA OLIMPIJA : TERME OLIMIA PODČETRTEK  80:100 (21:23, 22:18, 22:34, 15:25)
Cedevita Olimpija: Ejim 20 (6:6), Duščak 17 (2:3), Daneu 7 (1:3), Hodžić 5, Ščuka 14 (3:3), Radovanović 6 (0:2), Habot 9 (1:3), Mulalić 2.
Terme Olimia Podčetrtek: Muratović 15 (3:3), Strnad 2, G. Škorjanc 4, Williams 29 (3:4), Čebular 21 (3:4), Atanacković 22 (1:1), Vasilić 7 (1:1).
CELOTNA STATISTIKA
Košarkarji Cedevite Olimpije so v tretjem nastopu v Ligi Nova KBM za prvaka doživeli drugi zaporedni poraz, Terme Olimia pa so na drugem gostovanju v nizu zabeležile drugo zmago. Podčetrtani so po štirih krogih pri polovičnem izkupičku, Ljubljančani pa so padli na 1-2.

Cedevita Olimpija je tako kot v prejšnjem nastopu doma proti Gorenjski gradbeni družbi Šenčur nastopila z mlado ekipo, saj so glavni aduti trenerja Jurice Golemca dobili dan počitka v napornem ritmu tekem. V marcu so Ljubljančani odigrali devet tekem, do konca meseca pa jih čakajo še tri.

Gostje so po izenačenem prvem polčasu odločilno razliko naredili na začetku drugega dela. S štirimi trojkami in delnim izidom 18:5 so prišli do dvomestne prednosti (59:48), ki so jo nato rutinirano zadržali do konca tekme.

Za domače so večino točk dosegli Melvin Ejim (20 točk, 6 skokov), Dan Duščak (17 točk, 11 podaj) in Luka Ščuka (14 točk), pri Termah Olimia pa je izstopal Oshowen Williams, ki je z 29 točkami in 15 podajami postavil drugi najboljši statistični indeks to sezono v ligi Nova KBM – 40. Višjega je imel sredi decembra 2021 le član Hopsov Marko Vranjkovič (41).

Cedevito Olimpijo naslednja preizkušnja v Ligi Nova KBM čaka 28. marca, ko bo odigrala tekmo 3. kola v gosteh pri Helios Sunsih, zasedba iz Podčetrtka pa bo 31. marca v vnaprej odigrani tekmi 7. kola gostovala pri Krki.