Termalci izenačili proti Iliriji, Helios suvereno prek Šentjurja

Na današnji tekmi četrtfinala se je Cedeviti Olimpiji in Rogaški v polfinalu priključil še Helios Suns, medtem ko so igralci iz Podčetrtka na drugi četrtfinalni tekmi premagali Nutrispoint Ilirijo in izsilili tretjo ter odločilno srečanje, ki bo odigrano v Ljubljani.

LIGA NOVA KBM, četrtfinale, 2. tekma, 10.5.
TERME OLIMIA PODČETRTEK (5) : NUTRISPOINT ILIRIJA (4) 87:72 (26:17, 26:22, 21:14, 14:19)  *1:1

Terme Olimia Podčetrtek: Muratović 11, Strnad 17 (2:2), Williams 19, Ž. Švigelj 5 (1:1), Čebular 14 (2:3), Cerkovnik 6 (2:2), Atanacković 15 (2:2).
Nutrispoint Ilirija: Kruzynski 2, Pelko 2, Kraljević 3 (1:2), Pajić 4, Milašinović 9, Jurkovič 11 (1:1), Mikuš 2, Bačvič 15 (5:7), Ciani 15 (5:7), Kureš 2, Vončina 7 (3:3).

Košarkarji Term Olimia so izsilili odločilno tretjo tekmo za vstop v polfinale Lige Nova KBM. Pred domačimi gledalci so bili boljši od Nutrispointa Ilirije s 87:72.

Odločitev o zadnjem polfinalistu Lige Nova KBM bo znana v četrtek zvečer, ko se bosta ekipi ob 20. uri srečali na Kodeljevem.

Zmagovalec tega dvoboja bo v polfinalu igral s Helios Sunsi, drugi polfinalni par pa je Cedevita Olimpija – Rogaška.

Ljubljančani so prvo tekmo prejšnji teden dobili za štiri točke, tokrat pa niso imeli možnosti za uspeh. Prvič v tej sezoni so klonili proti zasedbi trenerja Davorja Brečka. Pred tem so dobili vse štiri tekme v prvem delu oziroma ligi za prvaka ter uvodno v četrtfinalnem nizu.

Podčetrtani so vodili od prve do zadnje minute. Prvo dvomestno prednost so si priigrali na začetku druge četrtine (33:23), ob koncu tretjega dela igre so prešli mejo dvajsetih točk naskoka (73:51), najvišja razlika pa je znašala 25 točk (78:53).

Domači so skok dobili s 45:28, zadeli so 14 trojk (Ilirija le 3) ter imeli dovolj razpoloženih posameznikov. Alfredo Williams je dosegel 19 točk (trojke 5:7), 17 jih je dodal Nejc Strnad (trojke 5:7), Simo Atanacković pa je prispeval 15 točk in 11 skokov. Na drugi strani sta po 15 točk dosegla Saša Ciani in Niko Bačvič.

3. tekma, Torek, 10. maj
HELIOS SUNS (1) : ŠENTJUR (8) 90:69 (31:16, 19:22, 21:14, 19:17)  *2:1

Helios Suns: Bratec 2, Ferme 13, Pašajlić 14 (0:2), Mirtič 13 (3:3), Ervin 22 (6:7), Oman 8, Jois 2 (0:2), Prepelič 6 (0:2), Šantelj 10 (2:4).
Šentjur: Brunčević 5, Tabak 2 (2:2), Tomažič 2, Holmes 3, Rikalo 23 (2:2), Držić 10 (1:2), Đapa 7 (1:2), Nemanič 17.

Košarkarji Helios Suns so tretji polfinalisti lige Nova KBM. V seriji na dve zmaie so premagali Šentjur z 2:1. Danes so v Domžalah zmagali z 90:69.

Domžalčani se bodo v polfinalu pomerili z zmagovalcem serije Nutrispoint Ilirija – Terme Olimia, v kateri so prvo tekmo dobili Ljubljančani, drugo danes pa igralci iz Podčetrtka.

Prva tekma je na sporedu v soboto, 14. maja, druga 17. maja, morebitna tretja pa 20. maja. Drugi polfinale je Cedevita Olimpija – Rogaška.

Helios Suns je po uvodnem porazu zanesljivo dobil naslednji dve tekmi. V Šentjurju je slavil z 39 točkami prednosti, danes pa prav tako ni dovolil nobenega presenečenja. Že v prvem polčasu si je priigral 23 točk naskoka in razliko v nadaljevanju brez težav tudi ohranil.

Šest domačih igralcev je imelo dvomestne številke. Carlbe Ervin je za malo zgrešil trojnega dvojčka (22 točk, 9 skokov, 9 podaj, indeks 37), Miroslav Pašajlić je dosegel 14 točk, Tadej Ferme in Tibor Mirtič sta jih prispevala 13, Leon Šantelj 10, Urban Oman pa je ob osmih točkah zbral 12 skokov. Pri gostih je bil prvi strelec Marko Rikalo s 23 točkami (met 8:16).