Teksaški derbi pripadel Raketam, Dončiću malo zmanjkalo do trojnega dvojčka

Sto navijačev iz Slovenije, ki te dni spremlja Dallas Maverickse in Luko Dončića, je v noči s ponedeljka na torek nedvomno upalo na ponovitev čarobne predstave čudežnega dečka lige NBA iz decembra, ko je ta v zaključku tekme Raketam nasul 11 zaporednih točk in svoji ekipi priboril zmago. Tokrat so bili Mavericski daleč od tovrstnega uspeha, saj je Houston celotno tekmo narekoval tempo in brez večjih težav slavil s 120:104. Luka Dončić je bil spet najboljši posameznik v vrstah Mavericksov.

V 36-ih minutah na igrišču je Dončić zbral 21 točk, 10 podaj in 8 asistenc, od preostalih soigralcev pa nihče ni dal več kot 13 pik. Prvi zvezdnik Houstona, James Harden, je medtem vpisal še 30. tekmo s 30 pikami ali več. Rekord v tej kategoriji je še vedno trdno v rokah legendarnega Wilta Chamberlaina, ki je nanizal kar 65 takšnih tekem.

V noči s srede na četrtek se bosta v Dallasu pomerila “slovenski” kluba Mavs in Heat. Igralci Miamija bi še kako potrebovali pomoč Gorana Dragića, ki je še vedno poškodovan. Brez Gogija so se z vnovičnim porazom (ena zmaga v zadnjih sedmih tekmah) še bolj oddaljili od 8. mesta, ki ga zaseda Detroit. S končnim izidom 103:87 jih je premagal Denver.

Liga NBA, 12. 2.

Houston Rockets – Dallas Mavericks 120:104
Harden 31, 8 skokov, 7 podaj in 5 ukradenih žog, Green 19; Dončić 21, 10 skokov in 8 podaj, Brunson 13.

Cleveland Cavaliers – New York Knicks 107:104
Sexton 20, Clarkson in Nance (16 skokov) po 15; Allen 25, Knox 13.

Detroit Pistons – Washington Wizards 121:112
Drummond 32 in 17 skokov, Griffin 31, 9 skokov in 9 podaj; Beal 32 in 10 podaj, Portis 24.

Indiana Pacers – Charlotte Hornets 99:90
Turner 18 in 8 skokov, Bogdanović 14; Walker 34 in 9 skokov, Lamb 21.

Toronto Raptors – Brooklyn Nets 127:125
Leonard 30 in 8 skokov, Ibaka 18 in 12 skokov; Russell 28, 14 podaj in 7 skokov, Harris 24.

Chicago Bulls – Milwaukee Bucks 99:112
LaVine 27, Markkanen 20 in 17 skokov; Antetokounmpo 29, 17 skokov in 8 podaj, Bledsoe 19.

Minnesota Timberwolves – Los Angeles Clippers 130:120
Towns 24 in 10 podaj, Rose 22; Williams 45, Harrell 18 in 12 skokov.

Oklahoma City Thunder – Portland Trailblazers 120:111
George 47, 12 skokov in 10 podaj, Westbrook 21, 14 skokov in 11 podaj; Lillard 31, Layman 17.

Denver Nuggets – Miami Heat 103:87
Jokić (12 skokov) in Beasley 23; Winslow 15, Johnson 14.

Slovenca v ligi NBA

Goran Dragić (Miami Heat) – do nadaljnjega odsoten zaradi poškodbe kolena.
Luka Dončić (Dalas Mavericks) – Dončić 21 (7/17 iz igre, 2/9 za tri, 5/9 prosti meti), 10 skokov, 8 podaj, 5 izgubljenih žog in dve osebni napaki v 36 minutah. +/- = -6