Tekma leta? Nuggetsi po štirih podaljških klonili v Portlandu

Sinoči smo v ligi NBA lahko videli prvo tekmo končnice s štirimi podaljški po letu 1953! Kandidatov za igralca tekme je več; Ali je to CJ McCollum, ki je za zmagovalno moštvo dosegel 41 točk, ali pa mogoče standardno fenomenalni Damian Lillard? Kaj pa Jamal Murray, ki je v dresu Nuggetsov s 34 točkami postavil rekord kariere v končnici, obvezno omembo si zasluži tudi Nikola Jokić, ki je dosegel trojni dvojček in na parketu preživel 65 (!) minut. Če pa odločamo po kriteriju najpomembnejšega meta v tekmi, naziv pripade Rodneyu Hoodu, ki 18 sekund pred koncem četrtega podaljška zadel trojko za vodstvo domačinov.

Po Hoodovem košu, si je na drugi strani vidno izčrpani Jokić priboril dva prosta meta, a prvega zgrešil. Mirnejšo roko je imel nato branilec Portlanda Seth Curry. Še zadnji napad Nuggetsov se je izjalovil in Portland je povedel v zmagah z 2:1.

V senci nepozabnega obračuna v Oregonu, so se na vzhodni obali spopadli Celticsi in Bucksi. Gostje iz Milwaukeeja so na krilih Giannisa Antetokounmpa, ki se je spogledoval s trojnim dvojčkom, po izenačenem prvem polčasu, dali v drugi polovici tekme v višjo prestavo in vodili tudi do 17 pik ter slavili s končnim izidom 123:116.