Tako zmagujejo šampionske ekipe

Golden State Warriors so se rešili iz luknje in v zaključku tekme izničili prednost Portlanda, ki je že resno računal na presenečenje. Tik po polčasu so gostje vodili še za velikih 17 točk, štiri minute pred zadnjo sireno pa je bil izid v Oracle Areni 100:108. Nato so aktualni prvaki zagrizli v obrambi in poskrbeli, da odhajajo v Oregon s prednostjo dveh zmag. Končni izid 114:111.

V zadnjih štirih minutah tekme so bili Blazersi nemočni. Edina uspešna napadalna akcija je bila trojka Setha Curryja, tudi zadnji napad se je končal z izgubljeno žogo, ki jo je Andre Igoudala ukradel Damianu Lillardu.

Golden State je do zmage prišel kljub dejstvu da so zadeli samo devet trojk, oz. bolje rečeno pol manj kot gostje. Bojevniki še vedno igrajo brez poškodovanega Kevina Duranta, brez najkoristnejšega igralca zadnjih dveh finalnih serij pa bodo tudi na prihajajočih gostovanjih. Brez Duranta ponovno lahko gledamo predstave t. i. Splash Brothers, to sta Steph Curry in Klay Thompson, ki sta sinoči bila prva strelca tekme s 37 oz. 24 pikami.