Suvereni zmagi Krke in Rogaške

V sredo zvečer se je s tekmama v Šentjurju in Rogaški Slatini začelo 7. kolo v 1. SKL. V Šentjurju domača ekipa ni zmogla presenetiti neporažene ekipe Krke, Rogaška pa je doma premagala goste z Obale. Med vikendom bodo Kranjčani gostovali v Laškem, v ponedeljek pa se bo 7. kolo zaključilo s televizijskim prenosom na Sportklubu, kjer bodo Hopsi Polzela gostili Terme Olimia Podčetrtek.

1.SKL, 7. krog, 4.11.
ŠENTJUR : KRKA 67:89 (23:26, 12:21, 4:18, 28:24)
Šentjur: Habat 3, Špan 11, Đapa 7, Držić 18, Mitrović 9, Ledl 6, Ahmedović 13.
Krka: Stergar 6, Jančar Jarc 2, Camphor 5, Stipčević 20, Vrabac 5, Barič 8, Kosi 11, Škifić 12, Škedelj 15, Lapornik 3, Rebec 2.Košarkarji Krke so zabeležili peto zmago v 1. SKL in so še naprej edina neporažena ekipa v prvenstvu. Na gostovanju v Šentjurju so zmagali z 89:67. Krka, za katero je bila to peta tekma v devetih, je do zmage prišla med 10. in 30. minuto, ko je Šentjur nadigrala z 39:16. Za domače je bila še posebej porazna tretja četrtina, v kateri so zmogli le štiri točke in še te s črte prostih metov.
Pri Šentjurju, ki je doživel prvi poraz na domačem parketu in zdrsnil na izkupiček 2-4, je Ivan Držić zbral 18 točk (met iz igre 4:9), Emir Ahmedović pa 13 (8 skokov). Na drugi strani je Rok Stipčević dosegel 20 točk (trojke 4:8), 15 pa Miha Škedelj (5 skokov).
Krko naslednja tekma čaka 9. novembra doma proti Zlatorogu, Šentjur pa bo prihodnji teden igral dvakrat, 11. novembra redno 8. kolo v Kopru, 14. novembra pa zaostalo tekmo 6. kola v Kranju, proti ECE Triglavu.

ROGAŠKA : KOPER PRIMORSKA 87:72 (25:27, 17:17, 23:4, 17:22)
Rogaška: Vujačić 5, Pelko 3, Nichols 27, Bernard 18, Zupan 7, Gabrovšek 14, Blackshear 2, Šantelj 6.
Koper Primorska: Durnik 13, Rojc 9, Kastrati 20, Macura 3, Nemanič 12, Vončina 13.

Rogaška se je po dveh porazih vrnila na zmagovalno pot in zabeležila četrto zmago v šestih nastopih, Koper Primorska pa je po treh zaporednih zmagah doživela tretji poraz v 1. SKL. Koprčani, za katere je bila to četrta tekma v devetih dneh, so vse možnosti za ugodnejši razplet zapravili v tretji četrtini, ki jo je Rogaška z delnim izidom 14:0 dobila s 23:4. V zadnjem delu so se gostje sicer približali 74:66, a glede na to, da so zaradi petih osebnih napak ostali brez štirih igralcev niso imeli moči za preobrat.
Prvi strelec tekme je bil David Nichols s 27 točkami (trojke 5:8) za Rogaško, 18 jih je dodal Malcolm Bernard (7 skokov), 14 pa David Gabrovšek (7 skokov). Pri Kopru Primorski je Erjon Kastrati ob metu 6:20 (trojke 1:7) dosegel 20 točk.
V 8. kolu bo Rogaška 14. novembra gostovala na Polzeli, Koper Primorska pa bo 11. novembra gostila Šentjur.