Suverena zmaga nad novinci

Moštvo Cedevite Olimpije je na tekmi sedmega kola Lige ABA z rezultatom 97:88 ugnalo košarkarje Borca iz Čačka. Zmaji na parketu Arene Stožice ostajajo neporaženi že od konca januarja.

Košarkarji Cedevite Olimpije so po treh zaporednih obračunih v tekmovanju 7DAYS EuroCup ponovno oblekli drese z grbom Lige ABA in na srečanju z Borcem iz Čačka slavili zmago s 97:88.  Za četo Jurice Golemca je bilo to četrto zmagoslavje na petih tekmah v regionalnem prvenstvu v sezoni 2020/21, Zmaji pa na parketu Arene Stožice ostajajo neporaženi že od 26. januarja in obračuna s Koprom Primorsko. Naslednji preizkus Ljubljančane čaka v sredo, 18. novembra, ko se bodo v Las Palmasu pomerili z moštvom Herbalife Gran Canarije.

Zmaji so v uvodnih minutah srečanja nadaljevali z razpoloženo napadalno igro, ki jih je krasila na obračunih v Turčiji. Po začetni prednosti domačega moštva sta se slovenski in srbski zasedbi nekajkrat izmenjali v vodstvu, prvo četrtino pa končali izenačeni pri rezultatu 25:25. Ljubljančani tudi v nadaljevanju prvega polčasa niso upočasnjevali svojega ritma. Niti igre moštva iz Stožic je ponovno vlekel kapetan Jaka Blažič, ki je do odmora v dobrih 13 minutah igre zbral prav toliko točk ob tem pa zabeležil še pet skokov in tri podaje. Ljubljansko moštvo je v drugi četrtini navduševalo z moštveno, predvsem pa hitro igro. S točkami iz protinapadov, Zmaji so jih v prvem polčas dosegli deset, je zasedba Jurice Golemca uspela prebiti agresivno obrambo Borca.

Dobro namazan stroj Cedevite Olimpije je v drugem polčasu nadaljeval z delom na visokih obratih. Tretjo četrtino so ljubljanski košarkarji dobili z rezultatom 24:18, po košu iz obrambne polovice igrišča Dana Duščaka ob izteku igralnega časa. Mladi organizator igre je ob odsotnosti Roka Lenija Ukića, ki ga mučijo bolečine v hrbtu, tokrat dobil nekoliko več priložnosti za igro. Možnost za dokazovanje sta v zadnji četrtini dobila tudi Rok Radović ter Luka Ščuka. Po tem, ko je slabe štiri minute pred koncem srečanja na parketu obležal Alen Hodžić, so sodniki glavnemu trenerju Cedevite Olimpije Jurici Golemcu prisolili dve tehnični napaki in gostujoči košarkarji so začutili možnost za preobrat. A moštvu v zeleno-oranžni športni opravi je pod taktirko pomočnika trenerja Tea Čizmića obračun, ne glede na okoliščine, uspelo pripeljalati do mirne končnice.

Med strelci se je s 23 točkami znova najbolje izkazal Jaka Blažič, ki je dodal še osem skokov in štiri podaje. 14 točk in šest podaj je Borcu natresel Kendrick Perry, z 12 točkami pa mu je sledil Jarrod Jones, ki je zbral še 7 skokov. Po devet sta jih zabeležila Mikael Hopkins in Alen Hodžić, slednji je svoj strelski izkupiček zbral s stoodstotno natančnostjo pri metu z razdalje. Devet točk je zbral še Ivan Marinković, ki jih je sedem dosegel že v prvem polčasu.