Super uvod Slovenije, tudi brez Dončića zlahka prek Hrvaške

Rubrika: Reprezentanca

Slovenska moška košarkarska reprezentanca je sedmi dan priprav na olimpijski kvalifikacijski turnir v Kaunasu dočakala prvo pripravljalno tekmo. Na Reki se je pomerila s hrvaško izbrano vrsto ter test opravila z odliko. Zmagala je s 94:80. Reprezentanci se bosta na Telemachovem spektaklu znova pomerili v petek ob 20. uri v ljubljanskih Stožicah.

PRIPRAVLJALNA TEKMA MOŠKE ČLANSKE REPREZENTANCE

Sreda, 16. junij 2021
Reka – športni center Zamet
HRVAŠKA – SLOVENIJA 80:94 (21:20, 40:46, 58:76)

Strelci za Slovenijo: Rebec 5, Rupnik 13 (5 podaj), Prepelič 14, Murić 10, Blažič 20, Kosi 3, Lapornik 8, Mahkovic, Dimec 7 (6 skokov), Dragić 11 (6 skokov), Glas, Čebašek 3.

STATISTIKA TEKME
PODSTRAN MOŠKE ČLANSKE REPREZENTANCE

Selektor Aleksander Sekulić je na tekmi lahko računal na dvanajsterico košarkarjev. V civilni opravi je ostal Luka Dončić, ki bo slovenski dres oblekel na petkovi tekmi v Ljubljani, Jurij Macura čuti manjše bolečine v kolenu, novopečeni reprezentant Mike Tobey pa se je ekipi na Reki pridružil šele nekaj ur pred tekmo.

Obe reprezentanci se te dni zavzeto pripravljata za nastop na olimpijskem kvalifikacijskem turnirju. Selektorja obeh moštev se v prvih dneh priprav soočata s podobnimi izzivi, saj se igralci postopno priključujejo reprezentanci in treningi še ne potekajo v polnih zasedbah.

#mojtim je sosedski dvoboj začel v postavi Luka Rupnik, Jaka Blažič, Gregor Glas, Edo Murić in Žiga Dimec, torej peterka, ki je selektorju Sekuliću na voljo od prvega dne priprav. V prvem delu, v katerem sta se reprezentanci izmenjavali v vodstvu, si nobena ni priigrala več kot šest točk prednosti, Sloveniji je to uspelo z delnim izidom povsem pri koncu, ko so z delnim izidom 9:0 postavili izid polčasa 40:46. V zaključku prvega dela je zelo dobro igral predvsem Luka Rupnik.

Rupnik je dobro vodil ekipo tudi na začetku drugega polčasa, ko je Slovenija prav z njegovim košem povedla s 54:43, s trojko Zorana Dragića prednost še povečala, v 27. minuti že vodila s 64:47, v zaključku tretje četrtine pa z 76:58. V zadnjem delu so se gostitelji prišli do -13, a Slovenci na čelu z Jako Blažičem, z 20 točkami najučinkovitejšim igralcem tekme, so našli odgovor in zaustavili njihov nalet.

Slovenska in hrvaška reprezentanca se bosta po obračunu na Reki znova pomerili že v petek. Telemachov spektakel v ljubljanskih Stožicah se bo začel ob 20. uri, nekaj vstopnic pa je še v prodaji. Cene vstopnic za rdeči ring se gibljejo med 12 in 16 evrov, v zelenem ringu je cena vstopnic med 30 in 45 evrov, na voljo pa je tudi nekaj ekskluzivnih vstopnic ob samem igrišču.

Vstopnice so za nakup na voljo prek spleta ter na vseh Eventimovih prodajnih mestih ter Petrol Slovenija. Otroci do dopolnjenega šestega leta imajo prost vstop, a s tem nimajo zagotovljenega lastnega sedeža, saj bo v veljavi sedežni red. Skladno z veljavnimi odloki, se gledalci tekme lahko udeležijo le s potrdilom o negativnem rezultatu PCR ali hitrega testa na virus SARS-CoV-2, ki ni starejši od 72 ur, oziroma če izpolnjujejo pogoje PCT. Na ploščadi pred dvorano bo od 16. ure dalje organizirano brezplačno hitro testiranje na Covid-19.