Super slovenski večer v regiji!

Košarkarice Cinkarne Celje in Triglava so v drugem kolu regionalne Lige WABA prišle do zmage. Cinkarna Celje je pred domačimi gledalci ugnala Montano, Triglav pa je zmago slavil na gostovanju v Banovićih. Štajerke so zabeležile še drugo zmago v tem tekmovanju, Gorenjke pa so prišle do prvega para točk.

Liga WABA, 2. krog, 10.10.
CINKARNA CELJE – Montana 85:68 (21:16, 23:13, 23:19, 18:20)
(White 21 (11 skokov), Friškovec 13 (11 asistenc), Ocvirk L. 11 (10 skokov, 5 asistenc); Manuel 17)

Aktualne slovenske državne prvakinje so dobile še peto zaporedno tekmo v tej sezono, drugo v regionalni ligi. S 17 točkami naskoka so ugnale ekipo bolgarske Montante, ki ima sedaj na svojem računu zmago in poraz.

Celjanke so vodile celotno srečanje, v tretji četrtini tudi za 24. Premoč se je izrazila predvsem v igri pod obema obročema, saj so Štajerke skok dobile s 50:30, poleg tega pa so varovanke Damirja Grgića zadele še 12 metov za tri točke. Kljub 18 izgubljenim žogam je bila zmaga slovenskih državnih prvakinj povsem zaslužena. V zadnji četrtini je lahko slovenski selektor na klopi Celja ponudil priložnost tudi mladim košarkaricam.

Dvojni dvojček so dosegle tri košarkarice – Chatrice White je bila z 21 točkami najbolj učinkovita, dodala je še 11 skokov. Poleg Američanke sta se z dvojnim dvojčkom izkazali slovenski reprezentantki Larisa Ocvirk (11 točk, 10 skokov, 5 asistenc) in današnja slavljenka Zala Friškovec (13 točk, 11 asistenc).

Celjanke bodo v prihodnjem tednu gostovale pri ekipi Trešnjevke.

RMU Banović – TRIGLAV 80:83 (28:22, 13:20, 19:17, 20:24)
(Lačić 21; Žibert 22 (5 skokov), Jakobčič 17, Omerbašić (6 skokov) in Prevodnik po 12)

Do zmage je na gostovanju v Bosni in Hercegovini prišla tudi ekipa kranjskega Triglava. Varovanke Ernesta Novaka so v končnici strle odpor domače ekipe in zabeležile prvi par točk v novi sezoni Lige WABA.

Obe ekipi sta imeli na tem srečanju svoja obdobja, v končnici pa so do zmage prišle slovenske pokalne prvakinje. V prvi četrtini so prevladovale domačinke, ki so vodile tudi s 13 točkami naskoka. Že pred koncem prvega polčasa pa je v vodstvo prešla slovenska ekipa. Tudi v drugem delu smo spremljali podobno sliko. Najprej so povedle košarkarice iz Banovićev, nato pa Triglavanke.

Zadnjih šest točk na tekmi so dosegle Gorenjke. Ekipa Banovićev je slabe tri minute pred koncem prevzela vodstvo, naslednjih šest točk pa je iz črte prostih metov dosegla Urša Žibert, z 22 točkami najboljša strelka tekme. Jelena Jozić je skušala v zadnjem napadu izsiliti podaljšek, vendar njen poizkus ni končal v obroču.

Maja Jakobčič je dosegla 17 točk, Prevodnikova in Omerbašićeva pa po 12.

Triglav v naslednjem kolu pričakuje bolgarski Beroe.