Strnad kapetansko Podčetrtčane popeljal nazaj med elito

Rubrika: Nižje slovenske lige

Dve sezoni so igrali v 2. SKL, s prihajajočo sezono pa se vračajo med elito. Košarkarji Term Olimia Podčetrtek so na odločilni tretji finalni tekmi po zaslugi izjemne zadnje četrtine visoko z 92:74 ugnali Celjane, s 26 točkami, 7 skoki in 6 podajami pa se je izkazal kapetan Nejc Strnad.

Podčetrtčani se vračajo med elito. (Foto: Facebook/KK Podčetrtek)

Celjani, ki v soboto na domačem terenu niso uspeli izkoristiti prve zaključne žogice, so bili tokrat v Podčetrtku v igri za zmago vse do 31. minute. Tedaj je na semaforju kazalo rezultat 74:74, nato pa je Celjane tako kot v soboto tudi tokrat s trojko “načel” Gašper Sevšek. Podčetrtčani so se razigrali, na krilih Jureta Štruca in izjemnega kapetana Nejca Strnada pa z delnim izidom 12:0 prišli do lepe prednosti 79:67.

Gostje so še poizkušali, a prave moči ni več bilo. Svoje je naredila tudi kratka klop, na drugi strani pa so Podčetrtčani skoraj dobesedno leteli po igrišču in slavje se je lahko pričelo. Nazadnje je KK Terme Olimia Podčetrtek med elito nastopala v sezoni 2016/17.