Strnad 28 za novo zmago ekipe Terme Olimia

V edini sobotni tekmi 10. kola v 1. SKL so igralci Term Olimia Podčetrtka premagali goste iz Kranja, ki pa so se odlično držali do sredine zadnje četrtine, a jim je zmanjkalo moči za morebitno presenečenje.

1.SKL, 10. krog, 5.12.
TERME OLIMIA PODČETRTEK : ECE TRIGLAV 97:82 (23:25, 21:19, 30:24, 23:14)
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 28, Ž. Švigelj 2, Maček 13, Čebular 19, Cerkovnik 12, Popadić 5, Atanacković 12, Vasilić 6.
ECE Triglav: Ješe 6, Ožegovič 21, Stavrov 9, Milašinović 20, Rodič 14, Urbiha 2, Smrekar 10.

Košarkarji Term Olimia so prišli do šeste zmage v 1. SKL. Na domačem parketu so premagali ECE Triglav, ki tako tudi po sedmem nastopu med elito ostaja brez zmage. Končna razlika ni pravi odraz dogajanja na igrišču. Kranjčani so bili več kot tri četrtine tekme povsem enakovreden tekmec. Domači so občutnejšo razliko naredili šele v zadnjih sedmih minutah, ko so z delnim izidom 12:2 prišli do dvanajstih točk prednosti (84:74, 37. minuta).

Odlično predstavo je prikazal Nejc Strnad, ki je dosegel 28 točk, od tega 18 v drugem polčasu. Zadel je šest trojk iz petnajstih poskusov. Enak statistični indeks – 23 – je imel tudi Sandi Čebular, ki je zbral 19 točk, osem podaj in šest skokov. Pri gostih sta izstopala Gaber Ožegovič (21 točk) in Dejan Milašinović (20), ki sta skupaj dosegla polovico točk Triglava.

V enajstem kolu bodo Kranjčani 8. decembra gostovali v Novem mestu, Podčetrtčani pa 12. decembra v Šentjurju.