Stotica v Ljubljani, prva za Konjice v letu 2019

V soboto, 9. februarja so bile v sklopu 5. kola drugega dela 1. SKL za ženske na sporedu vse štiri tekme. V prvi tekmi dneva je Ježica doma premagala Grosuplje, Konjice so z uspehom nad Domžalam dosegle prvo zmago v tem koledarskem letu, Triglav je bil uspešnejši od Maribora, Celjanke pa so premagale Akson Ilirijo.

1. SKL za ženske, 5. krog 2. dela, 9.2.
JEŽICA
– Grosuplje 74:60 ( 13:17, 22:13, 17:7, 22:23 )
Bajrektarević 19 (7 skokov), Meden (9 skokov) in Nikolič 18; Ahac 17 (8 skokov), Hrbljan 13 (6 skokov), Kodelja 8

Košarkarice Ježice so v prvi tekmi večera 1. SKL za ženske doma premagale moštvo iz Grosuplja. V prvem del tekme so gostje odločno igrale v napadu ter uspele zaustaviti glavne nosilke igre Ježice. V drugi četrtini so domačinke prisilile gostje v napake, kar so izkoristile za doseganje lahkih točk iz protinapadov. V tretji četrtini so domačinke z delnim izidom 10:2 pobegnile na 13 točk prednosti in vodstva do konca tekme niso izpustile iz rok. Pri Ježici je bila najboljša strelka Sandra Bajrektarević, ki je poleg 19 točk v statistiko vpisala še 7 skokov, 4 podaje in 4 pridobljene žoge. Pri Grosuplju je bila najuspešnejša Mojca Ahac, ki je dosegla 17 točk in ujela 8 odbitih žog.
Košarkarice Ježice se bodo v naslednjem kolu pomerile z Mariborom, Grosupeljčanke pa s Konjicam.

Izjavi trenerjev po tekmi
Mojca Markovič, trenerka Ježice:
‘’Po malce slabšem začetku smo se zbrali in nato počasi povečevali prednost, a nismo uspeli pobegniti na 20 točk. Korektna igra mojih deklet, ki jim čestitam za zmago.’’

Slavko Duščak, trener Grosuplja:
‘’Dober začetek tekme tako v obrambi kot v napadu, v drugem delu pa se nam je poznala utrujenost. Čestitke Ježici za zmago, mojim dekletom pa za borbenost in skok v napadu.’’

KONJICE
– Domžale 66:51 ( 13:15, 19:10, 20:3, 14:23 )
Šrot 15, Podgrajšek 13, Ramšak 11 (11 skokov); Tajher 15 (5 skokov), Pintar 14, Dremel 6 (8 skokov)

Košarkarice Konjic so po izenačenem prvem delu tekme nato v drugem delu le uspele iztržiti prvo zmago v tem koledarskem letu. Ključna je bila tretja četrtina, ki so jo domačinke dobile s kar 17 točkami razlike. Gostje so odlično začele in po koncu prve četrtine vodile za dve točki. V drugi četrtini so domačinke agresivneje zaigrale v obrambi, prišle v vodstvo in na odmor odšle s sedmimi točkami prednosti. V tretji četrtini so Konjičanke povsem nadigrale Domžalčanke in prišle do vodstva 24 točk, ki so ga brez večjih težav do konca tekme tudi obdržale. Pri Konjicah je bila najboljša strelka Neža Šrot, ki je dosegla 15 točk. Pri ekipi iz Domžal je Vanja Tajher prav tako dosegla 15 točk.
Konjičanke bodo v naslednjem kolu gostovale v Grosuplju, Domžalčanke pa potujejo v Celje.

Stojan Fink, trener Konjic:
‘’S kolektivno igro tako v obrambi kot v napadu smo uspeli doseči prvo zmago v tem letu. Danes moram igralke pohvaliti za prikazano igro.’’

Mladej Rajić, trener Domžal:
‘’Čestitke Konjicam za zmago, mojim puncam pa za borbenost. Žal smo popustili v tretji četrtini kar je odločilo zmagovalca.’’

TRIGLAV – Maribor 90:53 (23:16, 15:11, 30:14, 22:12)
Ristič 16, Omerbašić in Abramovič (7 podaj) 14; Dautović 14, Cvijanovič 12 (5 skokov in 5 podaj)

Kranjčanke so v prvi minuti tekme prišle do vodstva in ga do konca tekme le še stopnjevale. Domačinke so rezultatsko dobile vse štiri četrtine, ključna pa je bila tretja, v kateri so si priigrale visoko prednost. Začetna peterka Maribora se je dobro upirala domačinkam vendar prave pomoči iz klopi danes ni bilo. Klop Triglava je bila uspešnejša z rezultatom 31:9.
Kristina Ristič je za domačo ekipo dosegla 16 točk, Marisa Dautović pa je za Maribor prispevala 14 točk.
Košarkarice Triglava bodo tekmo 6. kola odigrale v koncu marca, v 7. kolu pa bodo doma gostile vodilno ekipo državnega prvenstva, Cinkarno Celje. Mariborčanke bodo v 6. kolu doma gostile Ježico.

Ernest Novak, trener Triglava:
‘’Ne glede na rezultat, naš pristop ni bil prav. Obramba ni bila na nivoju, kot ga pričakujem, v napadu pa premalo zbranosti pri zaključkih.’’
Žiga Ravnikar, trener Maribora:
‘’Čestitke ekipi Triglava za dobro igro in zasluženo zmago. Potrebno se bo dobro pripraviti na prihodnje tekme.’’

Akson Ilirija – CINKARNA CELJE 53:102 (19:29, 12:27, 8:31, 14:15)
Mićunović 21, Stergar 17 (5 skokov), Pamić 8 (5 skokov); White 25 (8 skokov), Ocvirk 21, Friškovec 15 (9 skokov in 9 podaj)

V zadnji tekmi večera 1. SKL za ženske so košarkarice Cinkarne Celje premagale Akson Ilirijo. Od nasprotnic so bile boljše v vseh statističnih kategorijah, prav tako pa jim je uspelo rezultatsko dobiti vse četrtine. Domačinke niso uspele zaustaviti glavnih igralk Celja pri katerih je soigralke odlično razigravala Zala Friškovec, ki je 15 točkam dodala še 9 skokov in 9 podaj. Larisa Ocvirk je prispevala 21 točk, Chatrice Marie White pa 25 točk. Pri domačinkah je bila najučinkovitejša najboljša strelka državnega prvenstva, Ela Mićunović, ki je dosegla 21 točk.
Igralke Akson Ilirije bodo v naslednjem kolu gostovale pri Ježici, Celjanke pa doma pričakujejo Domžale.

Alen Ploj, trener Akson Ilirije:
‘’Čestitke za zmago.’’

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje:
‘’Lahko sem zelo zadovoljen z reakcijo vseh mojih deklet. Čestitam jim za zmago.’’