Stotica Celjank, Triglav suvereno, Janina boljša od Grosupeljčank

V soboto se je nadaljevalo državno prvenstvo za ženske. Celjanke so visoko ugnale Ježico (114:40), Janina je na domačem parketu slavila zmago proti Grosupljemu, v zadnji tekmi dneva pa so košarkarice Triglava ugnale Domžalčanke z 80:30. Jutri bo na sporedu srečanje med ekipama Janina in Athlete Celje.

Celjanke so slavile visoko zmago proti Ježičankam. Štajerke so bile boljši nasprotnik od samega začetka in prvo četrtino dobile s 15 točkami prednosti. Drugo četrtino so odigrale še veliko bolje in z odlično igro v obrambi gostjam dopustile le 19 točk v prvi polovici srečanja. Tudi v nadaljevanju se potek tekme ni bistveno spremenil. Aktualne državne prvakinje so vztrajale s trdo obrambo, hkrati pa so bile učinkovite v napadu. Končni rezultat srečanja je bil 114:40. Pri domačih je bila najboljša strelka 19-letna Andrea Marić z 22 točkami, pri gostjah iz Ljubljane pa jih je Kramžarjeva dosegla 10.

Naslednjo tekmo bodo košarkarice Athlete Celja odigrale jutri v Rogaški Slatini, v petem kolu pa bodo gostovale pri ekipi Konjic. Ježičanke bodo 29. oktobra v svoji dvorani gostile Janino.

Na drugem srečanju dneva smo spremljali veliko bolj izenačeno tekmo. V Rogaški Slatini sta se pomerili ekipi, ki v tej sezoni še nista okusili slasti zmage. Tekmo so bolje odprle gostje iz Dolenjske, ki so prvo četrtino dobile s 15:12. V drugi četrtini so košarkarice Janine prevzele pobudo in na polčas odšle s štirimi točkami prednosti. Tudi v drugem delu smo spremljali izenačeno srečanje. Kljub temu, da so košarkarice Janine vseskozi vodile, so jim bile gostje ves čas za petami. Minuto do konca srečanja so se približale le na točko zaostanka in imele napad za vodstvo. Po neuspešnem napadu Grosupeljčank, je Tomićeva najprej zadela za dve točki, nato pa še z dvema zadetima prostima metoma in trojko postavila končni rezultat 69:61. 24-letna Hrvatica je bila tudi najboljša strelka srečanja s 25 točkami. Pri Dolenjkah pa je največ točk dosegla Tinkara Zoran (20).

Janina bo že jutri odigrala zaostalo tekmo drugega kola proti Athlete Celje, v petem kolu pa bo gostovala pri Ježici. Košarkarice Grosupljega 29. oktobra gostijo kranjski Triglav.

Košarkarice Triglava so še četrtič v tej sezoni zmagale. Tokrat so moč Kranjčank občutile košarkarice Domžal. Finalistke minule sezone državnega prvenstva so vodile celotno srečanje. Če so v prvi četrtini gostujoče košarkarice še uspešno sledile domačim in zaostajale za osem točk, je razlika do polčasa narasla na 29. Triglavanke niso popustile niti v drugem delu tekme. Na krilih razpoložene Jevtovićeve (26 točk) je prednost še rasla. Najvišja je bila ravno ob koncu srečanja, ki so ga Kranjčanke dobile z rezultatom 80:30. Pri gostjah iz Domžal je največ točk dosegla Lorena Molnar 14.

V 5. kolu bodo Kranjčanke gostovale v Grosuplju, Domžalčanke pa bodo gostile ekipo Maribora. Obe tekmi bosta na sporedu 29. oktobra.

Tekma med Mariborom in Ilirijo je prestavljena in bo odigrana 10. novembra. V četrtem kolu je prosta ekipa Konjic.

1.SKL (Ž), 4. krog, 22.10.
ATHLETE CELJE – Ježica 114:40 (29:14, 28:5, 27:7, 30:14)
(Marić 22 (11 skokov), Slonjšak 21, Prezelj (7 prid. žog) in Lešek po 16; Kramžar 10, Oven 8, Jamnik in Bajrektarević po 5)

Damir Grgić, trener Athlete Celja:
“Čestitam svojim igralkam z zmago. Lahko sem zelo zadovoljen s pristopom svojih igralk.”

Bojan Hladnik, trener Ježice:
“Razlika v kakovosti je bila več kot očitna. Proti tako kakovostni obrambi lahko igra le redko katera ekipa v Sloveniji. Trudili smo se po najboljših močeh in zaenkrat je to naš maksimum.”

JANINA – Grosuplje 69:61 (12:15, 21:14, 11:12, 25:20)
(Tomić 25, Serdar 13 (12 skokov), Baloh 12; Zoran 20, Zupančič 12 (5 podaj, 6 skokov), Mehle 11)

Slobodan Rmuš, trener Janine:
“Kot smo pričakovali je bila tekma zanimiva do konca. Mlade igralke Grosupljega so igrale angažirano in dobro. Mislim, da so odločile izkušnje in borbenost naših igralk. Veselimo se prve zmage v novi sezoni.”

Slavko Duščak, trener Grosupljega:
“Plačali smo davek neizkušenost, saj smo najmlajša ekipa v ligi. Na trenutke smo odigral dobro tako v napadu kot v obrambi, v nekaterih primerih pa zelo naivno, kar je posledica mladosti. Z malo boljšimi odločitvami bi lahko tekmo obrnili v našo korist. Poznala se nam je odsotnost kapetanke Anite Kastelic.”

TRIGLAV – Domžale 80:30 (18:10, 29:28, 23:5, 10:7)
(Jevtović 26, Abramovič 19 (5 prid. žog), Jakobčič 10 (6 podaj); Molnar 14 (6 skokov), Stefanoski 8)

Bojan Lazić, trener Triglava:
“Odigrali smo konkretno tekmo. Čestital bi svojim dekletom za prikazano igro in zmago.”

Vlado Velikonja, trener Domžal:
“Žal se je poznalo, da se v zadnjih dneh nismo uspeli niti enkrat sestaviti na treningu in popraviti napak v igri. Sploh pa je Triglav premočna ekipa za naše razmere in je gladko zmagal. Razen borbenosti in desetih minut solidne igre, nismo uspeli pokazati veliko. Kljub temu verjamem, da bomo tudi iz tega poraza odnesli nekaj pozitivnega.”