Italija in Španija suvereni, Srbi so se poigrali z Angolci

Rubrika: Tuje reprezentance

Na Kitajskem se je danes pričelo 18. svetovno prvenstvo v košarki. Kot prvi so na teren stopili reprezentanci Angole in Srbije, pričakovano visoke zmage pa so se veselili evropski podprvaki. Napeto je bilo na obračunih med Iranom in Portorikom ter Rusijo in Nigerijo.

Zmagovalec uvodne tekme med Angolo in Srbijo je bil znan po prvem polčasu. Srbi so ga dobili z 18 točkami razlike (32:50), v nadaljevanju obračuna pa Angolce povsem povozili. S 24 točkami se je izkazal Bogdan Bogdanović, član Cedevite Olimpije Marko Simonović jih je dodal 5.

Portoriko nadoknadil 19 točk zaostanka

Tudi Poljaki večjih težav proti Venezuelcem niso imeli, precej bolj napeto pa je bilo na obračunih med Iranom in Portorikom ter Rusijo in Nigerijo. Iran je pričel zelo udarno in v prvem polčasu povedel že za 19 točk (44:25), še 7 minut pred koncem pa je Iran vodil za 15 (70:55). Portoriko je tedaj uprizoril izjemen preobrat, ki ga je s košem v zadnji sekundi dokončal Javier Mojica.

Tako kot Iran, je tudi Rusija že bila v izgubljenem položaju. Nigerijce so stavnice proti Rusom postavile v vlogo favorita in še nekaj minut pred koncem je kazalo, da bodo to vlogo tudi upravičili. Vodili so za 8 (63:71), Rusi pa so nato do konca obračuna poskrbeli za delni izid 19:6 in prišli do prve zmage.