Špankam zlato, Brinec bronast s Srbijo

V Beogradu se je sklenilo 37. evropsko prvenstvo članic, prvakinje so četrtič v svoji zgodovini Španke, ki vladajo v Evropi od leta 2013. Vmes jim je primat vzela le Srbija (2015), ki pa je bila tokrat tretja. Srebrna je Francija, ki pa je izgubila vsa tri zadnja finala, s sedmimi srebrnimi kolajnami pa ima tudi največ tovrstne žlahtne kovine.

Španke so bile v finalu suverene, prednost je rasla in rasla – po prvi četrtini +9, ob polčasu +14, na koncu zmernih 20.  Marta Xargay je za prvakinje dosegla 23 točk, Sandrine Gruda 18 za poraženke.

Z 81:55 pa so si bron priborile košarkarice Srbije (za fizično pripravo ekipe je poskrbel slovenski strokovnjak Tomaž Brinec!), Sonja Petrović je za uspeh pred domačo publiko zbrala 14 točk in 13 skokov, pri poraženkah se je izkazala Temi Fagbenle (23).

MVP prvenstva je postala Španka Astou Ndour, v najboljši peterki tekmovanja so še Španka Marta Xargay, Britanka Temi Fagbenle, Francozinja Sandrine Gruda in domača junakinja Sonja Petrović.

V olimpijske kvalifikacije so se poleg zgoraj naštetih uvrstili še ekipi Belgije in Švedske. Slovenija je zasedla končno 10. mesto.