ŠPANIJA: Begićev debi, Rizvić prvi skakalec, zmagal le Nachbar (VIDEO)

Rubrika: Evropske ligeNaši na tujem

Odigrano je bilo 8. kolo izjemno močne Lige Endesa, v katerem je za Laboral Kutxo z 8 točkami debitiral Mirza Begić, a so Baski izgubili na gostovanju pri Joventutu. Zmage se je z Barcelono veselil le Boštjan Nachbar.

Begić je 8 točkam dodal še po dve blokadi in podaji ter 3 skoke. Saša Vujačić je dosegel vsega 2 točki, Laboral Kutxa pa je izgubila na gostovanju v Badaloni z 82:83.

Uroš Slokar je ob porazu Estudiantesa v Zaragozi (72:82) v 19 minutah prispeval 3 točke in 5 skokov.

Boštjan Nachbar je kot edini Slovenec v tem kolu zmagal. Barcelona je bila na gostovanju boljša od Fuenlabrada, Dravograjčan je dosegel 7 točk, 4 skoke in 2 podaji.

Hasan Rizvić, ki je prejšnji teden podaljšal pogodbo z Manreso za mesec dni, je v tem kolu dosegel 6 točk in 8 skokov, njegovo moštvo je s 75:82 klonilo pri Gipuzkoi.

Liga Endesa, 8. kolo

Nedelja, 23. november:
JOVENTUT – Laboral Kutxa 83:82
(Suton 22 in 9 skokov, Vidal 13; Bertans 19, Heurtel 16, … Begić 8, 3 skoki, 2 podaji in 2 blokadi v 15 minutah, Vujačić 2 in skok v 9 minutah)

ZARAGOZA – Estudiantes 82:72
(Jelovac 18 in 9 skokov, Goulding 14; Martin 16, … Slokar 3 in 5 skokov v 19 minutah)

MURCIA – Rio Natura Monbus 68:64