Španci prevelik zalogaj, na menuju Italija

Rubrika: Reprezentanca

Reprezentanca fantov U20 je z rezultatom 53:71 izgubila tekmo osmine finala proti Španiji. Naše fante v nadaljevanju prvenstva čakajo tekme za končno razvrstitev od 9. do 16. mesta. Prva tekma bo na sporedu jutri ob 17.15 uri proti reprezentanci Italije.

ŠPANIJA – Slovenija 71:53

Ekipi sta odločilno tekmo za uvrstitev v četrtfinale začeli z uspešnima metoma za tri točke in kljub temu, da so Španci uvodnih pet minut tekme vodili, so se naši fantje kasneje le prebudili, ujeli zaostanek ter pred začetkom druge četrtine povedli z 19:15. Kot je bilo za pričakovati, so Španci na začetku druge četrtine dvignili ritem igre, z delnim izidom kar 23:2 pobegnili Slovencem, ki so nato do glavnega odmora dosegli le še 6 točk. Najboljša strelca Slovenije Nejc Klavžar in David Kralj tokrat nista bila pri metu in sta v prvem polčasu skupaj dosegla le štiri točke (met iz igre 2/11).

Naši fantje so se po odmoru na parket vrnili z večjo mero želje in motivacije ter bili v tretji četrtini povsem enakovredni Špancem. V napadu sta se razigrala Jakov Stipaničev in Leon Stergar, vendar fantje razigranih španskih košarkarjev danes niso uspeli ustaviti in Slovenija je pred zadnjim delom tekme zaostajala s 54:38. Španci so tudi zadnjo četrtino odigrali zanesljivo in s potrpežljivo igro v napadu prihajali do izdelanih metov. Ko je dobre tri minute pred koncem na semaforju kazalo 65:46 v korist Španije, sta selektorja obeh moštev priložnost za igro dala vsem svojim košarkarjem, Španci pa so na koncu slavili z rezultatom 71:53.

Jakov Stipaničev je z 12 točkami edini presegel mejo desetih točk, Leon Stergar jih je dosegel 8, Miha Škedelj pa 7. Slovenija se bo jutri ob 17.15 uri pomerila z Italijo, ki je v osmini finala izgubila proti Turčiji (80:82).

EP U20, A divizija, osmina finala, 17.7.
Slovenija – ŠPANIJA 51:73 (19:15, 8:26, 11:13, 15:17)
Slovenija: Andolšek Heine 3, Jogan 4, Stergar 8, Tomažič 4 (5 skokov), Tovilović 2, Hirschmann 5, Klavžar 4, Kralj 2, Ličen 2, Škedelj 7 (4 skoki), Stipaničev 12 (5 skokov), Strel