Španci presenetili nebogljene Srbe, Argentinci nadigrali Poljake

Rubrika: Tuje reprezentance

Po slabši predstavi proti Italijanom, se je španska izbrana vrsta tokrat predstavila v povsem drugačni luči in nadigrala favorizirano Srbijo. Blestel je Ricky Rubio, pri Srbih pa se je kot edini izkazal Bogdan Bogdanović. Srbe zdaj čaka vroča Argentina.

Španska izbrana vrsta v uvodnih 4 tekmah svetovnega prvenstva na Kitajskem resda ni zabeležila poraza, a predvsem s predstavami proti Portoriku, Iranu in Italiji ni navdušila. Srbi so tako veljali za velikega favorita in to se je v uvodnih 10 minutah tekme le še potrdilo. Četa Aleksandra Đorđevića je pričela odlično in si že v prvi četrtini priigrala 9 točk prednosti (11:20).

V nadaljevanju se je potek igre povsem spremenil. Španci so zaigrali precej bolje kot na prejšnjih tekmah, še posebej pa so se razigrali v napadu. Prednost Špancev je iz minute v minuto rasla, Srbe pa je ‘potolkla’ še izključitev Nikole Jokića, ki se je zapletel s sodniki.

Španci proti Poljakom

Varovanci Sergia Scariola so imeli potek dvoboja povsem pod nadzorom, v tretji četrtini pa povedli že s kar 21 točkami razlike (63:42). Prednost so uspeli zadržati do konca in si tako priborili četrtfinalni obračun proti Poljski. Srbi se bodo na drugi strani pomerili proti Argentincem, ki so tokrat povsem nadigrali Poljake. Z 21 točkami se je izkazal izkušeni Luis Scola.