Španci drugič svetovni prvaki

Rubrika: Tuje reprezentance

Po zlati medalji na Japonskem leta 2006, je španska moška košarkarska reprezentanca še drugič osvojila naslov svetovnih prvakov. V finalni tekmi so ugnali Argentino z 95:75. Finalni obračun sicer ni preveč navdušil, saj so Španci že v samem uvodu srečanja povedli s 7:0, tako da so Argentinci vseh 40 minut lovili zaostanek,. Španci so nadigrali konkurente iz Južne Amerike v vseh prvinah igre, posebej pa v skoku (42:21). Svetovni prvaki so prikazali moštveno igro, prvi strelec španske izbrane vrste pa je bil Ricky Rubio z dvajsetimi točkami. Prvi strelec srečanja je bil Gabriel Deck (24 točk), pri Argentincih pa je predvsem zatajil veteran Luis Scola, ki je tekmo končal z osmimi točkami, precej pod njegovim povprečjem na tem turnirju.

Dvoboj za bronasto medaljo je pripadel Franciji, ki je v zaključku tekme strla odpor Avstalije. Prvi strelec srečanja je bil z 19 točkami Nando De Colo, 16 jih je prispeval Evan Fournier.