Španci boljši po podaljšku, U20 danes za 11. mesto

Rubrika: Reprezentanca

Slovenska reprezentanca do 20 let je po napeti končnici in podaljšku klonila proti Špancem. Po dobro odigrani predvsem prvi in zadnji četrtini, se je nasprotnikom posrečil met za izenačenje, ki je vodil do podaljška. Strelsko se je najbolj izkazal Urban Klavžar, ki je dosegel 18 točk. Slovence naslednja tekma čaka 16. julija, ko se bodo ob 12.30 uri z Islandijo pomerili za 11. mesto.

SLOVENIJA : ŠPANIJA 72:75 (19:14, 12:13, 17:22, 15:14, 9:12)
Strelci za Slovenijo: Ivankovič 3, Klavžar 18, Mirtič 2, Samar 8,  Urbiha 5, Ciani 14, Dolničar 8, Flerin, Kavkler, Klobučar, Lamut, Mikuš 3Slovenci do 20 let so z razliko treh točk klonili proti španski reprezentanci. Po napetih zadnjih minutah, so Španci izenačili rezultat in si priborili podaljške. Kljub borbeni igri Slovencev so ob koncu premoč morali priznati nasprotnikom. Naši reprezentanti so si priborili več skokov (46-43), največja razlika pa je bila opazna pri metu za dve točki (39%-50%). Najboljši strelec tekme je z 18 točkami postal Urban Klavžar. Slovence naslednja tekma čaka 16. julija, ko se bodo ob 11.30 uri z Islandijo pomerili za 11. mesto.