Šok za Američane! Avstralija jim je prizadejala prvi poraz po trinajstih letih!

Rubrika: Tuje reprezentance

Po trinajstih letih je moška košarkarska reprezentanca Združenih držav Amerike klonila! Potem, ko so Američani v Melbournu pometli z gostitelji v četrtek, so se jim Boomersi, na krilih izjemnega Pattyja Millsa, danes maščevali in jim zadali prvi poraz po nizu 78-ih zmag.

Kot rečeno, je za končni izid 98:94 najbolj zaslužen prav klubski varovanec ameriškega trenerja Gregga Popovicha, ki je dosegel 30 točk, od tega kar 13 v zadnji četrtini. Pred 52 tisoč glavo množico je odlično predstavo pokazal tudi veteran Andrew Bogut, ki je prispeval 16 pik, eno manj je dal Joe Ingles. Popovich je tekmo izkoristil za preizkušanje več različnih postav, ponovno pa je bil strelsko najbolj razpoložen Kemba Walker z 22 točkami.

Obe reprezentanci sedaj čaka pot na Kitajsko, kjer se naslednji vikend prične svetovno prvenstvo. Poraz ZDA bo nedvomno še dodatno motiviral evropske reprezentance, ki upajo na zdrs, objektivno, ene najslabših selekcij ameriške reprezentance odkar za njo igrajo NBA-jevci.