Slovenski derbi Dončiću, obe ekipi na mestih za končnico

Tim Hardaway Jr. je v dvorani, kejr pod stropom visi dres njegovega očeta s številko 10, v dresu Dallasa dosegel prav toliko trojk na tekmi proti Miamiju, skupaj 36 točk, skupaj z Luko Dončićem, ki sta mu dve podaji zmanjkali do novega trojnega dvojčka (23 točk, 12 skokov in 8 asistenc), pa poskrbel, da je Dallas še drugič v sezoni v ‘slovenskem’ derbiju premagal Miami.

Za domače, za katere ni igral Jimmy Butler, manjkata še vedno tudi Tyler Herro in Victor Oladipo, sta bila najboljša strelca Duncan Robinson in Goran Dragić, oba sta dosegla 19 točk.

Miami je boljše začel tekmo, vodil do sredine druge četrtine, nato pa je povedel Dallas, ob polčasu za 9 točk, drugo četrtino je Dallas dobil z rezultatom 33:15), po tretji četrtini že za 21, najvišja prednost pa je v zadnji četrtini znašala že 26 točk.

Dallas še vedno igra brez Porzingisa, ki pa se je pred tekmo že ogreval s soigralci na igrišču, manjkal je tudi Maxi Kleber.

Dallas je v svoji konferenci peti, Miami pa je kljub porazu zadržal šesto mesto, vendar mu za ovratnik diha Boston, s katerim se bo v naslednjih dneh pomeril dvakrat na gostovanju.

Dallas bo v noči na petek gostil Brooklyn, dan kasneje pa Miami prav tako doma pričakuje Minnesoto.

Milwaukee je še drugič zapored ugnal Brooklyn in si z zmago tudi teoretično zagotovil igranje v končnici. Giannis je dosegel 36 točk in 12 skokov, na drugi strani sta Irving (38) in Durant (32) skupaj dosegla 70 točk.

V igri za dodatne kvalifikacije za končnico ostaja tudi New Orleans, ki je po zaslugi Lonza Balla dosegel pomembno zmago proti Golden Statu. Ball je skupaj dosegel 33 točk, od tega kar 7 trojk in ključne proste mete ob koncu tekme. Steph Curry je na drugi strani dosegel 37 točk.