Slovenke v Litvi že v četrtfinalu

Rubrika: Reprezentanca

Slovenska reprezentanca deklet do 20 let je bila v osmini finala boljša od Švedske ter si priborila mesto v četrtfinalu.

EP DU20, osmina finala, 10.7.
Švedska – Slovenija 54:62 (21:13, 8:16, 14:16, 13:19)
Slovenija:  Bartelme 10 (13 skokov, 5 podaj), Šrot 9, Mišjak Cujnik 9, Sivka 8 (10 skokov), Brecelj 7, Sambolić H. 5, Žekš 4 (5 skokov), Stavrov 4, Sambolić S. 2 (6 skokov), Lazarević 2, Turnšek 2

Slovenke so se z zmago proti Litvi prebile do osmine finala evropskega prvenstva, kjer so se pomerile s Švedsko reprezentanco. V prvi četrtini so si nasprotnice priborile 8 točk prednosti, a so se Slovenke v drugo četrtino vrnile bolj suvereno in do konca polčasa izenačile rezultat. V zadnjih dveh četrtinah so z borbeno igro prevzele vodstvo in si z rezultatom 54:62 priigrale mesto v četrtfinalu, kjer se bodo pomerile z nemško reprezentanco. Od Švedinj so bile boljše predvsem v skokih (53-31).

Med košarkaricami je izstopala Lea Bartelme, ki je k 10 točkam dodala še 12 skokov, z 9 točkami ji je sledila Zala Šrot.