Slovenija prvo pripravljalno tekmo dobila s +5

Rubrika: Reprezentanca

Na prvi prijateljski tekmi v okviru priprav na septembersko evropsko prvenstvo, je Slovenija po prvih 20 minutah proti Novi Zelandiji sicer izgubljala z rezultatom (33-38), a so izbranci selektorja Zdovca v drugem polčasu dokazali, da so kljub pomlajeni in še ne popolnoma uigrani ekipi vseeno boljši nasprotnik in v nabito polni dvorani v Kidričevem slavili s 73-58.

Odločilna je bila predvsem zadnja četrtina, v kateri so slovenski košarkarji, predvsem na krilih kapetana Balažica (15), Omića (10) in Rupnika (10) naredili delni izzid 15:5 in tako iz zaostanka -5 prišli do vodstva +5.

Poleg zgoraj omenjenih, si pohvale za nocojnšnji nastop zaslužijo tudi vsi ostali reprezentanti, še posebej novinci, ki so z nekaj lepimi potezami pokazali, da so si zaslužili Zdovčev vpoklic v izbrano vrsto. Še posebej to velja za drugega slovenskega strelca na nocojšnji tekmi, Žigo Dimca (11). Dejstvo je, da se bo morala ekipa v prihodnjih tednih še dodobra uigrati, vendar pa bo z Klobučarjem, Zagorcem, Zupanom in Zoranom Dragićem, ki danes niso nastopili, zagotovo veliko lažje.
Kaj bodo vodstvo in igralci potegnili iz nocojšnje tekme, bomo lahko videli že v torek (4. avgust), ko se bo Slovenija v Stožicah pomerila z reprezentanco Avstralije.